Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1180 miejsce

Zbąszyń. Biżuterię robię sama – w bibliotece!

Louis Tiffany był autorem nowatorskiej metody barwienia szkła na opalizujący kolor i właśnie tego rodzaju szkła również używał w swoich wyrobach biżuteryjnych, co podkreślało ich wyjątkowość.

 / Fot. archiwum bibliotekiPrecyzja wykonania, oryginalność to główna cecha biżuterii witrażowej. Szkło o różnej fakturze to znakomity materiał do projektowania i tworzenia. Mieliśmy okazję przekonać się o tym w czasie warsztatów biżuterii Tiffany prowadzonych przez Martę Jędras z pracowni „DARUMA” w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu 27 kwietnia.

 / Fot. archiwum bibliotekiUczestnicy mogli zrealizować własne pomysły, które zwykle z braku odpowiednich materiałów, narzędzi i warunków pozostają w sferze wyobraźni. Wybór surowców był duży a możliwości połączeń i aranżacji wprost nieograniczona, uzależniona jedynie od upodobań i pomysłów wykonawców.

 / Fot. archiwum biblioteki
Uważamy, że „apetyt” na kontynuowanie podobnych takich spotkań w uczestnikach warsztatów został rozbudzony. Spotkanie zorganizowała bibliotekarka Mariola Głuszek, na co dzień prowadząca w bibliotece cykliczne spotkania miłośników rękodzieła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.