Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Cenne krople ratują życie

Po raz kolejny w Zbąszyniu gościła ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Do Zespołu Szkół nr1, gdzie odbywała się akcja poboru krwi, zgłosiło się 37 osób. To dzięki dobrej organizacji członków Klubu HDK.

Emilia po raz pierwszy na akcji HDK. / Fot. Dorota MichalczakPo raz kolejny w Zbąszyniu gościła ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Do Zespołu Szkół nr 1, gdzie odbywała się akcja poboru krwi, zgłosiło się 37 osób. To dzięki dobrej organizacji i nagłośnieniu przez członków miejscowego Klubu Krwiodawców "Cenne Krople".

Kotowo. Kolejna akcja ratująca życie

Pracownicy RCKiK chętnie przyjeżdżają do Zbąszynia, bo tutaj zawsze płyną cenne krople (krew). Jak bardzo cenne? Wiedzą o tym chorzy, którym niejednokrotnie uratowały życie. Z 37 osób przybyłych oddać krew, zdyskwalifikowano pięciu kandydatów na dawców. Łącznie zebrano 14 400 ml. krwi od 32 osób.Jakub, Monika, Stefania , dzielą się swoimi cennymi kroplami. / Fot. Dorota Michalczak

Oprócz tego, że możemy pomagać innym, dodatkowym plusem zgłoszenia się do punktu poboru krwi jest to, że nasza krew jest szczegółowo badana. Każdy dawca jest dodatkowo badany przez lekarza, i chociaż wydaje nam się że jesteśmy zdrowi, to bywa że otrzymujemy dyskwalifikację na czas określony.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy


Masz niedowagę? Dawcą nie zostaniesz
Jednym z powodów dyskwalifikacji bywa niedowaga przyszłego dawcy. Żeby móc oddawać krew, czy zostać dawcą szpiku musimy ważyć minimum 50 kg.

Zbąszyń wyróżnia się wśród małych miasteczek, tak licznym udziałem mieszkańców na akcjach krwiodawstwa. Na młodzież i dorosłych zawsze można liczyć.

Na zbąszynian zawsze można liczyć!. / Fot. Dorota Michalczak
Na kolejne akcje w mieście Klub krwiodawców "Cenne Krople" oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zapraszają:
16 kwietnia, sobota – MotoSerce, Dom Katolicki, pl. Rybaki
3 lipca, niedziela - Dom Katolicki pl. Rybaki
23 września,
piątek - Zespół Szkół nr 2, ul. 17 Stycznia
2 grudnia, piątek - Liceum ul. Powstańców Wlkp.

Na rzecz klubu "Cenne Krople" można przekazać 1 procent podatku, KRS 0000186577 z dopiskiem Dla Klubu Cenne Krople w Zbąszyniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wkrótce kolejna akcja poboru krwi.
Janie, o członkach klubu "Cenne Krople" na pewno coś będzie.
Cierpliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Karpicko
  • Jan Karpicko
  • 26.03.2011 18:30

Pani Doroto ,śledzę Pani akcje od początku jak Pani zaczęła pisać do Wiadomości 24, bardzo piękne to co Pani robi i pożyteczne , mam nadzieję , że oprócz Pani w akcji udział biorą też inni członkowie tego klubu , proszę o nich coś napisać , pozdrowienia dla wszystkich tych widocznych i tych w cieniu.
Jan

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.