Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. „Cenne Krople” w przedszkolu „Świat Malucha”

19 maja 2014 w godzinach przedpołudniowych, Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Świat Malucha” w Zbąszyniu, odwiedził niecodzienny gość. Wizyta członków Klubu SHDK RP „Cenne Krople” odbyła się w ramach wykonania zadania publicznego.

19 maja 2014 w godzinach przedpołudniowych, Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Świat Malucha” w Zbąszyniu, odwiedził niecodzienny gość. Wizyta członków Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP „Cenne Krople” odbyła się w ramach wykonania zadania publicznego pod nazwą „ Promocja Honorowego Krwiodawstwa” . Cenne Krople w Przedszkolu.

Cenne KropleMaluchy z wielką radością powitały w progach swojego przedszkola, niecodziennych gości. Dużym zaskoczeniem dla nich było pojawienie się pana Wojtka ubranego na czerwono, do tego z jakimiś napisami. Odgadniecie kogo przedstawia gość nie było łatwym zadaniem. Pierwsze skojarzenia były z truskawką, św. Mikołajem, kroplą wody oraz innymi warzywami. Dopiero po krótkiej opowieści o krwi i nakierowaniu udało się rozszyfrować tego nietypowego gościa. Okazała się nim - wielka, czerwona kropla krwi.

Cenne KropleDzieci z wielkim przejęciem zaczęły opowiadać o swoich skaleczeniach, kropelkami krwi płynącymi z ich ran i jakim sposobem udało się temu zapobiec, oraz czego unikać aby nie doszło do skaleczeń. Opowiadały, że z ich ran kapały maleńkie kropelki krwi, z oczy płynęły gorzkie łzy. Bolało. Momentami w rozmowach zaczęły dominować inne tematy, lecz wszystko było dozwolone.

Cenne KroplePięcioletni Hubert z plastrem na małym paluszku opowiedział, że skaleczył się bawiąc patykami. Opowiedział również, jak to jego mama pielęgniarka pobierała mu z żyły krew do badania. Był dzielny i nie płakał. Poprzez pogadankę z maluchami, krwiodawcy chcą dotrzeć do ich rodziców, żeby odwiedzali punkty poboru krwi i brali czynny udział w akcjach organizowanych w mieście. Dzieci deklarowały przyprowadzić swoich rodziców czy babcie, żeby oddały krew. Był też stanowczy głos przeciwny takiej pomocy. Cóż, to mali ludzie i wszystko przed nimi. Nasiąkną tym, czym zarażą ich rodzice, dziadkowie.

Herb Zbąszynia / Fot. Herb ZbąszyniaGoście nigdy w odwiedziny nie przychodzą z pustymi rękoma, dlatego też przynieśli przedszkolakom upominek - 15 kolorowych poduszek : zajączki, misie, rybki, świnki. Kolorowe przytulanki będą służyły maluchom podczas zabaw.

Zadanie publiczne pn. „Promocja honorowego krwiodawstwa” jest współfinansowane przez Gminę Zbąszyń.

Zobacz zdjęcia ze spotkania z przedszkolakami - TUTAJ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Spotkanie dzieci zapamiętają i tego niecodziennego gościa także. Przytulanki -sama radość. Czy dzieci pytały jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.