Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. "Dlaczego Santo Subito?"

Z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II, przez 2 dni Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera oraz Gimnazjum w Zbąszyniu, prowadziły na planie przy pomniku Karola Wojtyły warsztaty pt. "Dlaczego Santo Subito?".

Z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II, przez 2 dni przed długim majowym weekendem Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera oraz Gimnazjum w Zbąszyniu, prowadziły na planie przy pomniku Karola Wojtyły warsztaty pt. „Dlaczego Santo Subito?”. Te niecodzienne zajęcia odbyły się na powietrzu.

"Dlaczego Santo Subito?". Warsztaty przygotowane przez Joannę Chłopkowską i Marię Olejniczak / Fot. Dorota MichalczakNauczyciele wraz z uczniami, zasiedli w przygotowanych ławkach i tam, gdzie znalazły się wolne miejsca. Wielu uczniów na godzinę zamieniło się w aktorów. Oprócz młodych aktorów czynny udział w warsztatach brały udział zespoły "Tęcza" i "Rozśpiewane Nutki" ze Szkoły Podstawowej. Zespoły pomogły rozśpiewać i roztańczyć uczestników warsztatów.

Oprócz tematu, na specjalnie przygotowanej tablicy, pojawiły się kolejne punkty lekcji:
poszczególne aspekty świętości papieża Jana Pawła II. Jego miłość: do wszystkich i do wszystkiego...

Pomnik Jana Pawła II w Zbąszyniu / Fot. Dorota MichalczakSpotkanie zakończyło się modlitwą "tańcem" do słów pieśni papieża "Szukałem was, teraz wy do mnie przyszliście". W czasie tej pieśni w niebo poszybowały żółte balony z doczepionymi karteczkami, na których umieszczone zostały „złote myśli" Jana Pawła II.

Na zakończenie tej niecodziennej lekcji zostały wręczone nagrody, za udział w konkursie plastycznym i internetowym przeprowadzonym w szkołach. Konkurs internetowy przebiegał w dość ciekawej formie. Przez dwa tygodnie co drugi dzień pojawiały się na stronach internetowych szkół pytania z tekstów Jana Pawła II.

Nad sprawnym przebiegiem plenerowych warsztatów na placu przy pomniku "Wielkiego Polaka" usytuowanego przy rzece Obrze w Zbąszyniu czuwały Joanna Chłopkowska i Maria Olejniczak.

Zapraszam do galerii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To inna lekcja.
Nauka połączona z zabawą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czepialski
  • czepialski
  • 29.04.2011 20:29

o Papieżu , jak to wszystko objąć, taka siekanka jak w mielonym . Pani Doroto z całym moim szacunkiem , jak więcej niż jeden to prowadziły , a nie prowadziło , a jak weekend to wiadomo ,że dni wolne itd ..... roztańczony i rozśpiewany czepialski . Z uszanowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napewno te warsztaty pozostaną na długo w ich sercach. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.