Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

Po raz czwarty w Zbąszyniu obchodzono Światowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. To niecodzienne świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą, oraz wykładem Aldony Ahmed-Mahmod o godności człowieka.

Występ podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbąszyniu. / Fot. Dorota MichalczakW obchodach wzięli udział uczniowie Szkolnego Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zbąszyniu, zaproszeniu goście oraz mieszkańcy miasta. Dodatkową atrakcją był występ zespołu Lombard, w którym od pięciu lat na gitarze gra Daniel Patalas - zbąszynianin.

Występy artystyczne przygotowali uczniowie poszczególnych szkół ze Zbąszynia, oraz Ania Ilminowicz z Leszna, zwyciężczyni konkursu piosenkarskiego niepełnosprawnych w Krakowie w 2009 roku.

Całość z aktorsko-kabaretowymi umiejętnościami poprowadził konferansjer Sławomir Weihs, absolwent studium aktorsko-piosenkarskiego w Poznaniu, który od kilku lat prowadzi różne imprezy w Zbąszyniu.

Nie byłoby świętowania, gdyby nie sponsorzy. Ksiądz Dziekan Zbigniew Piotrowski- proboszcz zbąszyńskiej parafii, oraz państwo Elżbieta i Tomasz Jazdonowie.Zespół Lombard w składzie: Grzegorz Stróżniak, Marta Cugier oraz zbąszynianin Daniel Patalas z synkiem Olkiem. / Fot. Dorota Michalczak

Uczestnicy imprezy wspólnie się bawili, dopisała pogoda i humory. Kogo dopadł głód, mógł się posilić kiełbaskami z grilla i pospacerować po proboszczowskim ogrodzie, porozmawiać z zaproszonymi gośćmi oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z członkami zespołu Lombard, i otrzymać autograf.

Zapraszam do galerii: Zbąszyń. Niepełnosprawni Intelektualnie świętowali - fotorelacja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To bardzo wrażliwi młodzi ludzie.
Organizatorzy zapewnili im mnóstwo zabawy i spotkanie z członkami zespołu Lombard.
Mogli z artystami pośpiewać. Chętnych nie brakowało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*! Kolejna potrzebna, angażująca ciała i umysły, ciekawa impreza integracyjna. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czepiaj się Tadku...
Pawilon przy tańcach był by przeszkodą.
Fakt że dość mocno przygrzewało słońce, za to lekki wiatr chłodził rozgrzanych artystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może się czepiam, ale po oglądnięciu galerii zdjęć z tej zabawy, zrobiło mi się żal występujących artystów. Według mnie ci artyści powinni mieć ochronę przed słońcem, w postaci chociażby rozstawionych pawilonów. Niestety, nic takiego nie mieli. Pawilony widziałem tylko w miejscu serwującym kiełbaski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.