Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Ferie 2010

Ferie w Wielkopolsce już na półmetku. Pomimo panujących mrozów, zbąszyńskie dzieci, pełne energii i zapału, nie bojąc się zimna, pilnie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Zbąszyński Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną i Centrum Sportu.

Zajęcie w Zbąszyńskim Ośrodku Kultury / Fot. Dorota MichalczakPracownicy ZOK już od godziny 9 czekają na dzieci. Mają im do zaoferowania udział w zajęciach teatralnych, tanecznych, ruchowych oraz plastycznych. Dzieci są przejęte, poważnie podchodzą do zajęć. Są spragnione wiedzy, chcą nabyć nowe umiejętności. Czują się tutaj swobodniej niż w szkole (oj dało się to zauważyć).

W piątek podglądałam je na zajęciach plastycznych. Najpierw z zapałem układały guziki na stole, potem przyklejały je w fantazyjny sposób na kubki. Przy klejeniu pomagała im pani Magda i pan Marcin. Klej był ciepły, opiekunowie pilnowali aby maluchy nie poparzyły sobie paluszków. Jadzia przestraszyła się i jej małe oczęta zaszły łzami.


Kubek Jadzi Młodystach / Fot. Dorota MichalczakZajęcia trwają do godz. 13.30, można w nich uczestniczyć codziennie, przez dwa tygodnie ferii. Grupa jest bardzo liczna, na zajęcia przychodzi około trzydziestu chłopców i dziewczynek. Na zajęciach czasem trudno zapanować nad taką grupę. Dzieci krzyczą, wyrywają się z pytaniami, niecierpliwi bardzo by chcieli żeby jak najszybciej pani im pomogła. Brakuje cierpliwości w czekaniu. Wszyscy by chcieli już, od razu… nie rozumiejąc, że tak nie da rady.

Zbąszyńska Książnica zaproponowała zajęcia w godzinach popołudniowych, żeby mogły w nich brać udział dzieci, które do południa były w Domu Kultury. Postanowiłam zobaczyć jak tutaj dzieci spędzają czas.

W zajęciach uczestniczy dużo dzieci (ok. trzydzieścioro), nie tylko te z podstawówki, ale i gimnazjaliści i czterolatki. Kilka dziewczynek od razu mnie rozpoznaje i przypomina piątkowe zajęcia w ZOK. Biblioteka wydaje się być duża, a jednak mało tu miejsca, trochę jest ciasno.

Dzielna pani bibliotekarka dwoi się i troi żeby w gwarze poprowadzić zajęcia. Dzieci bardzo lubią zajęcia, w które jest wciągana jednocześnie cała grupa. Do takich zabaw należy "Kapucyn", "Pieniążek", "Listonosz".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.