Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10713 miejsce

Zbąszyń. Garczyński wyróżniony - Wielkopolska Szkoła roku 2016!

Zespół Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego świętuje swój kolejny sukces. Znaleźliśmy się wśród 19 wyróżnionych (najlepszych!) szkół z całej Wielkopolski. Warto podkreślić, że o ten prestiżowy tytuł ubiegało się aż 137 szkół!

 / Fot. Archiwum szkołyKonkurs został ustanowiony przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego a organizowany był przez Departament Edukacji i Nauki UMWW w Poznaniu. Nagrodę na uroczystej Gali w Poznaniu odebrał dyrektor szkoły Bogusław Pietrusiewicz wraz z Honoratą Ratajczak, która reprezentowała społeczność uczniowską.

 / Fot. archiwum ZSz nr 1Jury uznało, że nasze liceum jest szkołą kształtującą wśród uczniów nie tylko poczucie własnej tożsamości oraz postawy patriotyczne, ale przede wszystkim modeluje wzorzec nowoczesnego Wielkopolanina. Jury konkursowe doceniło również to, że szkoła może pochwalić się wieloma sukcesami i osiągnięciami. Liceum Garczyńskiego to przede wszystkim szkoła sukcesu i szkoła wspierająca ucznia, o czym świadczą wyniki nauczania oraz wysoki poziom zdawalności egzaminu maturalnego. Kolejne osiągnięcia to tytuły: Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła Dialogu i Szkoła Demokracji. Dowodzą one tego, że liceum może pochwalić się dobrze zorganizowaną i rzetelnie prowadzoną działalnością pozalekcyjną.

 / Fot. archiwum ZSz nr 1W ocenie pracy liceum Garczyńskiego nie pominięto też faktu, że szkoła stwarza uczniom obdarzonym talentem i pasją warunki dla ich wszechstronnego rozwoju. Dlatego pochwalić się możemy licznymi sukcesami naszych uczniów w różnego rodzaju zawodach, konkursach, turniejach przedmiotowych, artystycznych, tematycznych. Nie bez powodu dużym zainteresowaniem absolwentów gimnazjum cieszy się klasa o profilu bezpieczeństwo publiczne. Jej uczniowie wykazują się w rywalizacjach z innymi szkołami wyjątkowymi umiejętnościami m.in. z zakresu strzelectwa oraz pomocy medycznej. Znaczące sukcesy odnoszą również sportowcy z Garczyńskiego. Tytaniczna wręcz wydaje się też praca szkolnych wolontariuszy, którzy – realizując niezliczone przedsięwzięcia – niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Dlaczego więc Garczyński?
 / Fot. archiwum ZSz nr 1Dlatego, że to szkoła z pasją, szkoła dbająca o zrównoważony rozwój ucznia, umożliwiająca osiągnięcie sukcesów na wielu płaszczyznach, dbająca o wysoki poziom wiedzy, ukierunkowana na współdziałanie, pomoc i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. To szkoła stanowiąca centrum powstawania szeregu inicjatyw, będących motorem działań młodych ludzi, a szczególnie poznawania zarówno lokalnej jak i rodzimej historii. To szkoła zwracająca uwagę na budowanie pozytywnych wzorców osobowych poprzez prowadzenie różnorodnych działań.

 / Fot. archiwum ZSz nr 1Nie bez znaczenia okazały się też takie sprawy jak współpraca naszego liceum z uczelniami wyższymi w Poznaniu oraz Komendą Powiatową Policji w Nowym Tomyślu, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Ligą Ochrony Kraju. Ważne też okazało się to, że szkoła słynie w powiecie nie tylko z wyjątkowo życzliwej i sprzyjającej uczeniu się atmosfery, ale postrzegana jest też jako szkoła nowoczesna, dobrze wyposażona i nastawiona na rzetelną pracę z uczniem.

 / Fot. archiwum ZSz nr 1Wyróżnienie, które szkoła otrzymała to nie tylko kolejny wielki sukces, z którego nauczyciele i młodzież są bardzo dumni. Jest to również zachęta to tego, by podejmować kolejne wyzwania, wyznaczać sobie nowe cele, osiągać kolejne sukcesy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.