Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21698 miejsce

Zbąszyń. Gimnazjaliści znają swój powiat nowotomyski

Po raz jedenasty, 14 maja 2014 r. w zbąszyńskim gimnazjum odbył się konkurs wiedzy o powiecie nowotomyskim (Wielkopolska). W konkursowych zmaganiach wzięło udział 21 uczniów z siedmiu gimnazjów powiatu. Gimnazjaliści znają swój powiat.

Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka.
(Leonardo da Vinci)


Znają swój powiat. konkursowe zmagania / Fot. Dorota MichalczakPo raz jedenasty, 14 maja 2014 r. w zbąszyńskim gimnazjum odbył się konkurs wiedzy o powiecie nowotomyskim, zorganizowany przez Gimnazjum w Zbąszyniu. Koordynatorem i pomysłodawcą konkursowych zmagań był mgr Jerzy Sikuciński. Patronat honorowy objął Starosta Nowotomyski, którego reprezentowali : Marzena Matusiak i Tomasz Szulc. W jury zasiedli: Dariusz Sobczak – przewodniczący jury, Marek Nyćkowiak, Marzena Matusiak, Tomasz Szulc, Dorota Michalczak.

Znają swój powiat. konkursowe zmagania / Fot. Dorota MichalczakCelem organizowanego od lat konkursu jest: szerzenie wśród młodzieży wiedzy o powiecie nowotomyskim - zapoznanie z historią powiatu, dniem dzisiejszym oraz jego wybitnymi przedstawicielami, rozwijanie wiedzy o kulturze i tradycjach powiatu. Rozwijanie tożsamości regionalnej, budzenie szacunku i odpowiedzialności za swoją małą ojczyznę, rozwijanie umiejętności wyrażania swojej własnej opinii i sądów, rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy, kształtowanie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć, integracja gimnazjalistów powiatu nowotomyskiego, ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej poprzez rozwój tożsamości regionalnej. Promowanie szkoły w powiecie.

Znają swój powiat. konkursowe zmagania / Fot. Dorota MichalczakGimnazjum w Zbąszyniu, gościło 21 uczniów z gimnazjów: w Chrośnicy, Nowym Tomyślu, Michorzewie, Boruii Kościelnej, Wąsowa, Opalenicy, Zbąszynia, wraz z opiekunami. Konkurs rozegrano w trzech etapach w I i II wyłoniono zwycięzców indywidualnych, w etapie III najlepszą szkołę.


W etapie I dla gimnazjalistów przygotowano 30 pytań testowych, na udzielenie odpowiedzi przeznaczono 60 minut. Kiedy jury sprawdzało poprawność odpowiedzi, uczestnicy konkursu mieli okazję pobyć z sobą przy wspólnym posiłku. Wyłoniono dziesięciu najlepszych uczestników, którzy weszli do drugiego etapu. Pytania nie należały do łatwych, a udzielenie prawidłowej odpowiedzi sprawiało niejednokrotnie trudności.

Czytaj więcej - - - - - - - >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.