Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Honorowa akcja oddawania krwi dla potrzebujących

Zbąszyńskie społeczeństwo od 7 lat, dzieli się tym co najcenniejsze. W 60 akcjach poboru krwi w Zbąszyniu, Kotowie i Zbąszynku zebrano ponad 1150 litrów najcenniejszego leku życia.

Sylwia Laskowska i członek Klubu Cenne Krople Łukasz Wituła / Fot. Dorota MichalczakJuż po raz 60. odbyła się w Zbąszyniu zbiórka krwi. Pomysł na akcję zrodził się w 2004 roku, kiedy to w okresie letnim apelowano w radiu o oddawanie krwi. Każdy z nas może kiedyś potrzebować krwi, więc dlaczego nie pomóc tym, którzy jej dzisiaj potrzebują?

Pierwsza zbiórka "cennych kropli" odbyła się 21 września 2004 roku. Od 7 lat zbąszyńskie społeczeństwo dzieli się tym, co najcenniejsze.

Marek Lewandowski V-ce prezes Klubu Cenne Krople w trakcie badania. Krwiodawców badał lekarz Ryszard Fellmann. / Fot. Dorota MichalczakDo akcji "Zostań Honorowym Dawcą Krwi" przyłącza się coraz więcej osób.

Dzisiaj, tj. w piątek 23 września 2011 roku, do punktu poboru krwi, zlokalizowanego w Zespole Szkół nr 2 w Zbąszyniu, zgłosiły się 62 osoby. Przeważają ludzie młodzi, pracownicy miejscowych zakładów pracy. Takie akcje uczą młodych ludzi odpowiedzialności i miłości do bliźnich. "Jeśli możemy komuś pomóc, to dlaczego nie" - stwierdzają młodzi dawcy.

Dziewczyny zadowolone z siebie. Podjęły ważną decyzję, o ratowaniu życia innym. / Fot. Dorota MichalczakPodczas piątkowej akcji w Zbąszyniu, udało się zebrać ponad 24 litry krwi, od 54 dawców. Krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Akcja została przeprowadzona dzięki Klubowi Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi "Cenne Krople".

Niezawodni strażacy z Łomnicy. / Fot. Dorota MichalczakPrzed nami jeszcze pobory krwi: 30 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie gmina Granowo, 5 października w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku oraz 2 grudnia w Zespole Szkół nr 1 ul. Powstańców Wielkopolskich w Zbąszyniu - informuje prezes klubu.

Członkowie organizacji SHDK RP planują pobory krwi na rok następny. Dzisiaj już wiemy że w 2011 roku, odbędzie się 10 akcji - sześć w Zbąszyniu, dwie w Kotowie i dwie w województwie lubuskim.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Kropla krwi znaczy więcej niż tysiące słów"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.