Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24630 miejsce

Zbąszyń i jezioro Błędno gościnne dla motorowodniaków

Komunikat Centrum Prasowego z przebiegu Motorowodnych Mistrzostw Świata w kl. T – 550 i finałów Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT - 250 , T - 400, S - 550, OSY – 400. (-) Andrzej Radomski

Zbąszyń, 4–5.09.2010 r

Zbąszyń i jez. Błędno gościnne dla motorowodniaków.

Maria Lech i Agata Sołtan / Fot. Dorota MichalczakW tym roku zawodom motorowodnym organizowanym w Zbąszyniu towarzyszyły w dniach 4– 5 września idealne warunki pogodowe. W ubiegłym roku– dla przypomnienia- ze względu na bardzo silny wiatr i wysoką falę na jez. Błędno, Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie S– 550 i finały Motorowodnych Mistrzostw Polski zostały przeprowadzone w dodatkowym terminie i na rezerwowym akwenie czyli na jez. Miejskim w Chodzieży.

Piękna, jeszcze prawie letnia pogoda sprawiła, że tegoroczne zawody motorowodne w Zbąszyniu cieszyły bardzo dużym zainteresowaniem. Zawody obserwowało– w ocenie organizatorów– w obydwu dniach imprezy ogółem ok. 6.000 osób, w tym wielu sympatyków sportu motorowodnego i turystów nie tylko ze Zbąszynia i terenu powiatu nowotomyskiego.

Zainteresowanie imprezą podnosiła ich wysoka ranga. Zbąszyń w pierwszym weekendzie września br. był jak wiadomo organizatorem- ujętych w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Unii Motorowodnej z siedzibą w Monaco - Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie T-550. W Zbąszyniu- zgodnie z terminarzem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w Warszawie– przeprowadzone zostały też w tym terminie finały Mistrzostw Polski w klasach JT-250,T-400,S-550 oraz OSY-400. Zawody w klasie JT- 250, S- 550 i OSY- 400 miały ponadto w Zbąszyniu status imprezy międzynarodowej.

W ocenie obserwatorów zawodów perfekcyjne i profesjonalne przeprowadzenie zawodów tak w części sportowej jak i pod względem organizacyjnym było zasługą bardzo sprawnie funkcjonującego Komitetu Organizacyjnego działającego pod przewodnictwem Leszka Leśnego, Burmistrza Zbąszynia przy współudziale Józefa Kowalkiewicza, Komandora Zawodów i Tomasza Szczechowicza, Sekretarza Komitetu Organizacyjnego, Dyrektora Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz wielu innych instytucji, zakładów pracy i stowarzyszeń pozarządowych i pomocy darczyńców ze Zbąszynia i powiatu nowotomyskiego.

Zawodom motorowodnym towarzyszyły też występy licznych zespołów artystycznych wg. programu przygotowanego przez Zbąszyńskie Centrum Kultury, którego Dyrektorem jest Katarzyna Kutzmann-Solarek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gość
  • Gość
  • 07.07.2012 13:29

Obydwie dziewczyny na zdjęciach z Myśliborza, z 2012 roku:
<a href="http://zp.pl/galeria_Motorowodne-Mistrzostwa-Swiata--Mysliborz-2012_51-139">http://zp.pl/galeria_Motorowodne-Mistrzostwa-Swiata--Mysliborz-2012_51-139</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej
  • Maciej
  • 08.06.2011 22:27

To będzie można legalnie pływać skuterem wodnym po tym jeziorze ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emocji i wrażeń było sporo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.