Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Jakub Rutnicki o Programie Rozwoju Inwestycji Sportowych

W trosce o rozwój infrastruktury sportowej – poseł Jakub Rutnicki na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu, omówił Program Rozwoju Inwestycji Sportowych.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu. / Fot. Mateusz BasińskiProgram rozwoju inwestycji sportowych przygotowany przez ministerstwo Sportu i Turystyki był tematem spotkania włodarzy gmin oraz przedstawicieli organizacji sportowych Powiatu Nowotomyskiego. W piątek, 26 kwietnia 2013 roku, gościem specjalnym spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu, był Poseł na Sejm RP - Jakub Rutnicki.

Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński i poseł Jakub Rutnicki. / Fot. Mateusz BasińskiProgram przedstawiony przez Posła Rutnickiego polega na udzielaniu wsparcia finansowego dla przebudowy lub remontu istniejących obiektów infrastruktury sportowej w latach 2013-2014. O dofinansowanie do prac modernizacyjnych mogą ubiegać się między innymi jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, kluby, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe a także kościoły posiadające obiekt służący klubowi sportowemu, w tym akademickiemu klubowi sportowemu, co najmniej przez 3 lata przed dniem złożenia wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu. / Fot. Mateusz BasińskiProgram zostanie sfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej będącego państwowym funduszem celowym. Ministerstwo Sportu i Turystyki planuje przeznaczyć na realizację programu łącznie kwotę 30 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W roku 2013 program obejmie kwotę 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach programu wynosi 1 mln zł. Kwota środków FRKF przeznaczona na dofinansowanie zadania inwestycyjnego nie może przekroczyć 50% wartości kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia - pozostałe środki zapewnia podmiot realizujący zadanie.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu. / Fot. Mateusz BasińskiMateusz Basiński
Referat
Ogólnoadministracyjny
i Promocji
Urząd Miejski w Zbąszyniu
ul. Por. Żwirki 1
64-360 Zbąszyń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.