Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Jest powód do dumy!

XXVIII Ogólnopolski Bieg Zbąskich otrzymał „WYRÓŻNIENIE 2015”! W kategorii „Półmaratony kameralne – poniżej 1000 zawodników” zdobył 10 miejsce w Polsce, Równocześnie zbąszyński bieg otrzymał „Certyfikat jakości” wraz z dedykacją.

 / Fot. archiwum klubu biegaczaOrganizatorzy Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich mają powody do dumy: według rankingu jednego z największych internetowych portali o bieganiu. „Maratony Polskie” było jedną z najlepszych imprez biegowych w Polsce w 2015 roku. Tym bardziej cieszy fakt, że ranking ustalali sami biegacze z całej Polski w internetowym głosowaniu. To przecież ich opinia jest najbardziej wiarygodna, a także wiążąca: zobowiązuje nas do jeszcze większych starań, by wrześniowe zawody w Zbąszyniu były prawdziwym świętem wszystkich biegaczy. Bo okazuje się, że niewielkie miasto na zachodzie Polski ma bardzo wiele do zaoferowania: wielu docenia kameralność biegu i jego niepowtarzalną atmosferę. To w Zbąszyniu od wielu lat biegają całe rodziny. Oprócz biegu głównego są organizowane biegi dziecięce i młodzieżowe.

Logo. Wyrożnienie 2015 polmaratony kameralne / Fot. archiwum klubu biegaczaInformujemy więc oficjalnie, że XXVIII Ogólnopolski Bieg Zbąskich otrzymał „WYRÓŻNIENIE 2015”!
W kategorii „Półmaratony kameralne – poniżej 1000 zawodników” zajęliśmy 10 miejsce w Polsce! Równocześnie zbąszyński bieg otrzymał „Certyfikat jakości” wraz z dedykacją: „Wyróżnienie zostało nadane na podstawie ogólnopolskiego głosowania dla udokumentowania doskonałej organizacji imprezy biegowej”.

 / Fot. archiwum klubu biegaczaW kategorii wszystkich polskich „Biegów dużych – od 500 do 999 zawodników” otrzymaliśmy 68% głosów biegaczy z całego kraju, a konkurencja była mocna: kandydowało do tytułu najlepszego prawie 80 imprez biegowych.
W kategorii „Biegi organizowane przez Kluby” z całej Polski zajął 19 miejsce (na 82 imprezy zgłoszone do tej kategorii). Przypomnijmy, że zbąszyński półmaraton dookoła jeziora Błędno organizowany jest przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, TKKF „Łabędź” Zbąszyń, Międzyszkolny Klub sportowy „Wicher” i Powiatowy Klub Sportowy MOS Zbąszyń. W kategorii wszystkich biegów organizowanych w Wielkopolsce zajął wysokie, 11 miejsce, chociaż w naszym województwie (w najbliższej okolicy) - jest wiele świetnie zorganizowanych biegów, w których także zbąszyniacy chętnie biorą udział.

 / Fot. archiwum klubu biegaczaBardzo cieszy takie kredyt zaufania do organizatorów, instytucji i organizacji wspierających bieg, rzeszy wolontariuszy: od przedszkolaka do zbąszyńskich seniorów, kibiców! Tym wszystkim ludziom dobrej woli organizatorzy chcieliby podziękować raz jeszcze. Dzięki Państwu nasz bieg został doceniony przez biegaczy - po 28 latach ciężkiej pracy!
Dziękujemy! Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst - Anita Rucioch-Gołek, TKKF „Łabędź” Zbąszyń

 / Fot. archiwum klubu biegacza / Fot. archiwum klubu biegacza / Fot. archiwum klubu biegacza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.