Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Krew - dar prosto z serca

Podczas akcji oddawania krwi w dniu 18 lutego 2011 roku, w Zbąszyniu zebrano 26 litrów tego czerwonego płynu. Kilkoro młodych ludzi podjęło decyzję o zostaniu potencjalnym dawcą szpiku kostnego.

Dzięki inicjatywie organizowania akcji poboru krwi w Zbąszyniu, przekonałam się, że jest wielu ludzi o wspaniałych i gorących sercach, którym los przebywających na oddziałach szpitalnych nie jest obojętny. Zawsze przed każdą akcją mam ogromną tremę, targają mną emocje. Wiem, że to zbędne, ale taka moja natura. To dzięki uczniom i mieszkańcom miasta i gminy akcje zawsze są udane. Ja tylko zapoczątkowałam, teraz już nie można tego odpuścić.

Oddający krew w dniu 18.02.2011 w Zbąszyniu / Fot. Dorota Michalczak18 lutego 2011 r. w Zespole Szkół nr 2 w Zbąszyniu odbyła się pierwsza w tym roku akcja honorowego oddawania krwi. Dzięki gościnności dyrektora Zespołu Szkół nr 2 Marka Furmana i opiekunce szkolnego koła PCK pani Małgosi Filipkiewicz w akcji wzięło udział wielu uczniów.

Zbąszyńskich krwiodawców obsługiwała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Badająca dawców lekarka Teresa Skowrońska, do każdego podchodziła indywidualnie. Na 70 osób, które zgłosiły się do punktu poboru krwi zdyskwalifikowała 12 osób, udzielając im porady, co mają zrobić, żeby w przyszłości powiększyć grono krwiodawców. Krew oddało 58 pań i panów.

Od 58 dawców zebrano łącznie 26,100 litra krwi. Często zadaję sobie pytanie: mało to czy dużo? Każda kropla jest cenna! Tak więc i te dzisiejsze litry, na pewno uratują życie niejednej osobie.

W czasie trwania akcji HDK odwiedziła nas pani ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego. Na akcji listopadowej była z uczniami tejże szkoły, dzisiaj przyniosła w prezencie dawcom trzy obrazki wykonane przez uczniów. Obrazkami zostały obdarowane panie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Jest bardzo dużo ludzi wrażliwych i nie myślę, nawet prze chwilkę o tych "przeciwnych"- akcji pomocy...Pozdrawiam i głowa do góry Doroto. Świat jest pełen dobrych, wspaniałych istot:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Godna pochwały akcja...5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

To problem wielu miast. Dlatego też proszę pisać co,gdzie i jak można było by zmienić. Z jakimi problemami borykają się krwiodawcy?
Wszystkie informacje i uwagi przekażę Prezesowi Stowarzyszenia HDK RP niech te problemy poruszą z odpowiednimi władzami, i doprowadzą do mądrego ich rozwiązania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko dlaczego tak mało punktów gdzie można oddać krew. Ja muszę jeżdzić na Saską Kępę to pół dnia.Kiedyś miałem pod nosem Szpital na Płockiej Kasprzaka i czas na racę bo pracodawcy są niechętni wolnym dniom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ważny temat, nigdy za dużo bezcenny leku jakim jest krew, dla autorki za temat oczywiście wielka 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oddając krew, oddajemy innym cząstkę siebie. Jest to jeden z cudownych gestów jaki możemy dać innym...

Pani Dorotko 5+ za wspaniały cel jaki Pani podjęła !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.02.2011 14:12

To wspaniała akcja i jestem dumna z mojej rodziny że w niej uczestniczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oddawanie krwi jest po prostu bardzo ludzkim odruchem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anette Grolham
  • Anette Grolham
  • 19.02.2011 00:11

Pani Doroto,
nie sądzę, by czytelnicy poddawali ocenie sens organizowania takich akcji, tylko artykuł, w którym powtarza Pani od miesięcy te same zwroty i wyrażenia... Można by właściwie zmieniać tylko daty, ilość ofiarowanej krwi i tabliczek czekolady, które tak skrupulatnie są rozliczane za każdym razem. Ze zwrotem "żywa tkanka życia" stała się Pani z pewnością najbardziej rozpoznawalnym Dyżurnym Honorowym Krwiodawcą Kraju :) Myślę, że gdyby artykuł skrócić do dwóch, trzech akapitów, zdecydowanie by na tym zyskał u stałych czytelników i nie tylko. A można to zrobić, bez szkody, dla wyrażenia najważniejszego przesłania, jakie niosą takie akcje. A uczestnicy nie ofiarowali serca krwi, tylko potrzebującym tej krwi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest wiele osób wrażliwych, niosących pomoc chorym.
Są i też przeciwnicy takiej pomocy... Wielka szkoda, że nie wszystkim dane być człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.