Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Lekcja niemieckiego inaczej!

W ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour 24 maja 2013 r. zbąszyńskie gimnazjum gościło lektorkę - Karolinę Jagodzinski, która poprowadziła dwie lekcje z uczniami szkoły. Zajęcia w formie warsztatowej - to niecodzienna lekcja niemieckiego.

Nauka nie musi być nudna
 / Fot. Logo projektuProjekt Deutsch-Wagen-Tour trwa już cztery lata - od chwili uroczystego otwarcia 24 kwietnia 2009 przez Ministera Edukacji Narodowej Katarzynę Hall wspólnie z Ambasadorem Niemiec w Polsce Michaelem H. Gerdts.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów wszystkich rodzajów szkół, studentów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz osób odpowiedzialnych za edukację. Celem lektorów Deutsch-Wagen-Tour, jest zachęcanie do nauki niemieckiego jak największej liczby odbiorców - uczniów i osoby starsze.

Głównym sponsorem drugiego cyklu projektu jest Volkswagen Poznań Sp. z o.o., który na cele projektu udostępnił Goethe-Institut w Warszawie, na okres trzech lat, pięć nowych samochodów VW Caddy oznakowanych logo „Deutsch-Wagen-Tour. Po Polsce jeździ 5 oznakowanych samochodów z lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Lektorzy w atrakcyjny sposób promują język niemiecki oraz kraj naszych zachodnich sąsiadów.

Lektorka Karolina Jagodzinski / Fot. Dorota MichalczakW ramach tego projektu 24 maja 2013 r. lektorka - Karolina Jagodzinski, przyjechała do zbąszyńskiego gimnazjum i poprowadziła dwie godzinne lekcje z uczniami szkoły. Zajęcia odbyły się w formie warsztatowej, które bardzo wciągnęły grupę uczniów. Młodzi po przedstawieniu się i opowiedzeniu o swojej miejscowości mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe - rozpoznawali słowa wypowiadane przez Karolinę. Taniec balonowy oraz malowanie portretów koleżanek i kolegów wzbudziło wiele emocji. Po dobrych humorach i zaangażowaniu uczniów można było wywnioskować, że ta niecodzienna lekcja była wspaniała.

Znajomość języka naszych sąsiadów jest w naszym regionie ważna, choćby ze względu na bliskość granicy. Turystycznie jesteśmy bardzo atrakcyjni dla Niemców odwiedzających nasze tereny. Dzięki znajomości komunikowania się można porozumieć się z wieloma ludźmi, znaleźć pracę za granicą lub w zagranicznych firmach i lepiej poznać obce kraje.

Czytaj więcej: Zbąszyń. Lekcja nie musi być nudna! [Zdjęcia]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem niemczyzny (odjąwszy krzyżactwo i wszystko, co z niego wynikło). Zwłaszcza języka niemieckiego wolnego od prymitywnych i niepotrzebnych anglicyzmów (Pipeline, prompt, abrupt; wo ist mein Baby, Babysitter itd.). Natomiast z drugiej strony jest to język trudny, o wiele trudniejszy od angielskiego. Znam oba bardzo dobrze i moje porównanie wydaje mi się zasadne. Z drugiej strony uczenie się niemieckiego, nie bzepodstawnie zwanego językiem poetów i filozofów, rozwija umysł. Poza tym nie graniczymy z Nową Zelandią i warto znać język sąsiadów, zwłaszcza tych dwóch największych. Chwała wszystkim, którzy skutecznie niosą w tym pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znając języki obce łatwiej nam podróżować, przyjmować gości ze świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znajomość języków dzisiaj to bardzo ważny atut. Im języków więcej tym lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.