Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8182 miejsce

Zbąszyń. Mamy nową bibliotekę

Nowa biblioteka powstała w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa warunków funkcjonowania biblioteki w Zbąszyniu” o łącznej wartości 1359374 zł, na realizację udało się pozyskać aż 1 019 374,00 zł w ramach Programu Wieloletniego Kultura +.

Biblioteka – najlepszą kryjówką dla książki

Happening
 / Fot. Dorota MichalczakW poniedziałkowe przedpołudnie - 19 stycznia 2015 r. uczniowie trzecich klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zbąszyniu, uczestniczyli w przeprowadzce biblioteki do nowego budynku. Celem happeningu było zaangażowanie uczniów w tworzenie nowej biblioteki, budząc w nich poczucie przynależności do tego miejsca. Dzieci przyszły przebrane za postacie z bajek. Ustawione w jednym rzędzie na trasie od starego do nowego budynku, podawały sobie książki "z ręki do ręki". W ten sposób dzieci, młodzież z Zespołu Szkół nr 2 oraz wolontariusze zbąszyńskiego gimnazjum, przenieśli książki do „nowej biblioteki” – na tej samej ulicy (17 Stycznia). Do akcji przyłączyli się również przechodnie.

Standard Biblioteka +
 / Fot. Dorota MichalczakNowa biblioteka powstała w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa warunków funkcjonowania biblioteki w Zbąszyniu” o łącznej wartości 1 359 374,00 zł, na realizację którego w roku 2013 udało się pozyskać aż 1 019 374,00 zł w ramach Programu Wieloletniego Kultura +, którego dysponentem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Standard Biblioteka + Jest to standard wynikający z ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek - przedsięwzięcia, dzięki któremu biblioteki publiczne lepiej służą mieszkańcom mniejszych miejszych miejscowości.

Przeniesienie biblioteki z dotychczasowej lokalizacji do przebudowanego i rozbudowanego obiektu dawnej przychodni
 / Fot. Dorota Michalczak Budynek po realizacji prac modernizacyjnych będzie świadczył usługi biblioteczne w Standardzie Biblioteka +. Dotychczas funkcjoująca biblioteka od 1966 roku do dnia dzisiejszego usytuowana była w budynku mieszkalnym, którego pomieszczenia już dawno przestały spełniać funkcje wymagane do prawidłowej działalności współczesnej biblioteki.

 / Fot. Dorota MichalczakNowocześnie wyposażona biblioteka, o dużej przestrzeni, bardziej otworzy się na potrzeby mieszkańców
Wzbogacona o kilka stanowisk komputerowych poszerzy swoją działalność, zadba  o wczesną edukację dzieci, wesprze działania rodziców i seniorów. W bibliotece będzie ogólnodostępny Internet, sala z kawiarenką. Będzie można skorzystać z Internetu, poczytać aktualną prasę, a nawet wypić kawę.

Czytaj więcej - - - - - - - >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

2,5 książki na jednego mieszkańca, zupełnie wystarczy. Nie wszyscy są czytelnikami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

2,5 książki na jednego mieszkańca?
Nie można by zaokrąglić tej sumy do trzech książek?

Artykuł uważam za pozytywny. Jest to jak by nie było jedna dobrych wiadomości wśród w środ tylu złych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Standard Biblioteka +
Nowa biblioteka - jasna, przestrzenna, zapewne przyciagnie większą rzeszę czytelników. Brakuje jeszcze książek, które trzeba pozyskać od czytelników, lub zakupić. Zgodnie z wymogami, musi przypadać 2,5 książki a jednego mieszkańca gminy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością przeczytałam powyższy tekst, bardzo ładnie zredagowany, z ciekawymi zdjęciami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.