Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Tenisie Stołowym

W Sobotę 22 marca w hali sportowej "Zbąszynianka" w Zbąszyniu rozegrano drugie Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Tenisie Stołowym. Do zawodów zgłoszono 70 zawodników, w sześciu kategoriach.

W Sobotę 22 marca w hali sportowej "Zbąszynianka" w Zbąszyniu rozegrano drugie Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Tenisie Stołowym

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Tenisie Stołowym / Fot. Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiOrganizatorami Mistrzostw byli Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gimnazjon” i Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji. Patronat honorowy nad zawodami objął Starosta Nowotomyski - Andrzej Wilkoński. Turniej miał formułę otwartą, co pozwalało na grę zawodników spoza Powiatu.

Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego, propagowanie czynnego wypoczynku, wzmacnianie zdrowia i kondycji uczestników oraz wyłonienie najlepszych zawodników w 2014 rok. Do zawodów zgłoszonych zostało łącznie 70 uczestników pochodzących z gminy Zbąszyń, Nowy Tomyśl, Lwówek, Opalenica, Miedzichowo, oraz zawodnicy spoza powiatu, między innymi ze Zbąszynka, Radoszyna, Kargowej, Świebodzina, Babimostu, Wijewa, Radomierza, Sławy, Łagowa, Kaszczoru, Siekowa i Ciborza.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10. krótkim otwarciem, którego dokonał Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński w towarzystwie dyrektor Gimnazjum w Zbąszyniu Marii Stróżyk, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Zdrowia, Sportu, Kultury i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej w Zbąszyniu - Łukasza Woźnego oraz Tomasza Szczechowicza - dyrektora ZCSTiR.

Zawody rozgrywane były na 12 stołach w 6 kategoriach
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Tenisie Stołowym / Fot. Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW grupie kobiet do rywalizacji przystąpiło 7 zawodniczek, które zagrały eliminacje systemem grupowym, a następnie po 2 najlepsze spotkały się w grach półfinałowych. Rywalizację wygrała Paulina Leśniewska z Kąkolewa, tytuł wicemistrzowski przypadł Paulinie Garcon z Kąkolewa. Na trzecim miejscu uplasowała się Alicjia Grzebielucha ze Świebodzina.
W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym. Najlepszą okazała się Julia Opic z Przyprostyni przed Natalią Grzebieluchą ze Świebodzina.

System grupowy obowiązywał także w kategorii chłopców z gimnazjów. Zawodnicy rozgrywali swoje eliminacje w dwóch 5 osobowych grupach. Po dwóch najlepszych awansowało do rundy finałowej. Najlepszym wśród nich okazał się Adrian Kikosicki z Babimostu przed Adrianem Garconem z Kąkolewa i Hubertem Tarnowskim z Ciborza.

W kategorii chłopców szkół podstawowych turniej został przeprowadzony w trzech grupach eliminacyjnych, następnie w grupie finałowej. Zwyciężył Jakub Malinowski ze Sławy przed Kasjanem Pajczem z Kargowej i Dawidem Kokocińskim z Kargowej.
Jak zwykle wiele emocji przyniosły pojedynki w kategorii mężczyzn.

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Tenisie Stołowym / Fot. Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiPo raz pierwszy w tych zawodach wprowadzono podział na kategorie do 45 lat i powyżej 45 lat. W kategorii do 45 lat zgłoszonych zostało 24 zawodników, którzy rozegrali zawody systemem ruskim. Najlepszy okazał się Szymon Starszak ze Zbąszynia przed Pawłem Żarskim ze Sławy. Na miejscu trzecim uplasował się Karol Flieger z Opalenicy, czwarte miejsce przypadło Jackowi Komodzińskiemu z Nowego Tomyśla.

W najstarszej grupie wiekowej eliminacje również rozegrano w grupach, a następnie półfinały i mecze o miejsca. W finale zwyciężył Dariusz Franz z Świebodzina pokonując Piotra Jakubowskiego. W meczu o trzecie miejsce Zbigniew Cybulski z Łagowa pokonał Wojciecha Straszaka z Radoszyna.

Cały turniej przebiegał w miłej atmosferze i zakończył się o godzinie 15.20 dekoracją najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach, pamiątkowymi pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu. Wręczenia dokonali prezes MUKS Gimnazjon Łukasz Woźny oraz sędzia główny zawodów Łukasz Krzyżański.

Następnym dużym turniejem tenisa stołowego będą Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia, które zostaną rozegrane na przełomie października i listopada 2014 roku.

Tekst - Łukasz Woźny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.