Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1727 miejsce

Zbąszyń. Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek do lat 19

W dniach od 30 kwietnia do 4 maja 2014 r. w Zbąszyniu, Rakoniewicach i Babimoście odbywają się Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek do lat 19. Rozgrywki toczą się pomiędzy zawodniczkami 14 reprezentacji narodowych.

Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek
W dniach od 30 kwietnia do 4 maja 2014 r. w Zbąszyniu, Rakoniewicach i Babimoście odbywają się Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek do lat 19. Rozgrywki toczą się pomiędzy zawodniczkami 14 reprezentacji narodowych. Każdy mecz trwa 3 dwudziestominutowe tercje, czystej gry.

Uroczystość otwarcia Mistrzostw Świat w Unihokeju Juniorek do lat 19 / Fot. Mateusz Basiński29 kwietnia na zbąszyńskim rynku w godzinach wieczornych odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw przez włodarzy gminy Babimost, Rakoniewice i Zbąszyń. Drużyny przybyłe do Zbąszynia na uroczystość inauguracyjną przywitał Tomasz Kurasiński – burmistrz Zbąszynia.

Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek / Fot. Mateusz BasińskiZawodniczkom życzono sukcesów w spotkaniach. Do życzeń dołączyli się koordynatorzy tegorocznego turnieju: Sekretarz Generalny Międzynarodowej Federacji Unihokeja – John Liljelund oraz Prezes Polskiego Związku Unihokeja – Marek Budziński. Dla uświetnienie uroczystości otwarcia dla reprezentacji hokejowych i przybyłych gości, przygotowano bogaty program artystyczny zakończony pokazem sztucznych ogni.

Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek / Fot. Dorota Michalczak30 kwietnia odbyły się pierwsze rozgrywki wśród drużyn, które są podzielone na dwie dywizje.
Dywizja „A” skupiająca reprezentacje walczące o tytuł mistrzowski jest podzielona na dwie podgrupy, z których jedna będzie grała w Rakoniewicach, zaś druga w Zbąszyniu. W zbąszyńskiej hali wszystkie swoje mecze rozegra reprezentacja naszego kraju.
Dywizja „A”
Grupa „A”: Finlandia, Łotwa, Czechy, Polska.
Grupa „B”: Słowacja, Szwecja, Węgry, Norwegia.

Dywizja „B”
Grupa „C”: Kanada, Norwegia, Niemcy, Austria, Jamajka, Ukraina.
Te zespoły będą walczyły o awans do wyższej grupy rozgrywek, na mistrzostwach za dwa lata.

Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek rozgrywki pomiędzy drużynami Finlandia - łotwa / Fot. Dorota MichalczakPodczas meczu na boisku znajdują się dwie drużyny sześcioosobowe. Pięć zawodniczek i bramkarz. Każdym rozgrywkom sędziuje dwóch równorzędnych sędziów, wspólnie podejmujących decyzje. Do gry używane są plastikowe kije zakończone kompozytową blendą. Piłeczka do gry w unihokeja jest lekka, plastikowa, o średnicy 72 mm i maksymalnej wadze 23 gramy. W tej małej piłeczce znajduje się 26 dziurek.

Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek / Fot. Dorota MichalczakMecze rozegrane w środę na zbąszyńskiej hali dostarczyły zawodniczkom i widowni sporo emocji. W pierwszym meczu Finki od samego początku triumfowały, pokonały reprezentantki Łotwy 17:0.
W kolejnym meczu Czechy – Polska, poległy reprezentantki naszego kraju. Mecz zakończył się wynikiem 7:3.

Wszystkie mecze można oglądać na żywo na dwóch kanałach youtybe Międzynarodowej Federacji Unihokeja:
kanał 1 httpss://www.youtube.com/user/iffchannel,
kanał 2 – https://www.youtube.com/ifflive

Każdego dnia, na każdym meczu dla kibiców przygotowano konkursy z atrakcyjnymi upominkami. Wśród wiernych kibiców w ostatnim dniu zawodów rozlosowane zostaną nagrody między innymi: sprzęt RTV i AGD.

Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek / Fot. Dorota Michalczak Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek / Fot. Dorota Michalczak Mistrzostwa Świata w Unihokeju Juniorek / Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.