Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10081 miejsce

Zbąszyń. Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej

W dniu 18.06.2013 roku odbyła się impreza siatkarska na boiskach plażowych w Zbąszyniu. Tym razem Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej przyznał organizację Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej w kategorii Młodzików.

Medale dla młodych zbąszyńskich siatkarzy plażowych

 / Fot. Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW dniu 18 czerwca 2013 roku odbyła się kolejna impreza siatkarska na boiskach plażowych w Zbąszyniu. Tym razem Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej przyznał organizację Finałów Mistrzostw Wielkopolski w Plażowej Piłce Siatkowej w kategorii Młodzików. W turnieju wystartowało 14 siatkarskich duetów z całej Wielkopolski wyłonionych drogą wcześniejszych eliminacji. Do Zbąszynia zawitali siatkarze z Gostynia, Kalisza, Wrześni oraz klubu gospodarzy, Powiatowego Klubu Sportowego „MOS”, który wystawił do rywalizacji 4 pary.

 / Fot.  Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiTurniej rozpoczął się o godzinie 10. uroczystością otwarcia, w której uczestniczyli zawodnicy wraz z opiekunami, sędziowie turnieju: Róża Wachowska, Antoni Kuś, Mariusz Frąckowiak i Piotr Duszyński oraz Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński, który wygłosił tradycyjną formułę otwarcia, życząc zawodnikom sukcesów w rozgrywkach finałowych. Sprawy dotyczące części sportowej przekazała uczestnikom Sędzia Główny turnieju - R. Wachowska. W otwarciu uczestniczył także zespół Chili z miejscowego Gimnazjum, który wystąpił w jednym ze swoich tańców.

 / Fot.  Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiBezpośrednio po uroczystości otwarcia rozpoczęły się rozgrywki, które prowadzone były systemem brazylijskim - druga przegrana eliminowała zespół z dalszych gier. Gospodarze wystawili cztery siatkarskie duety. Turniej przebiegał bardzo pomyślnie dla zawodników PKS MOS. Trzy pary awansowały do półfinałów. Czwarty zespół Dawid Dunaj/Piotr Mentlewicz po ambitnej grze zakończył mistrzostwa na miejscach IX-XII.

 / Fot. Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW meczach półfinałowych spotkały się pary Sławomir Busch/Michał Szczechowicz PKS MOS Zbąszyń Szymon Jakubowski/Przemysław Bartowiak UKS Kaniasiatka Gostyń, w drugim dwie pary zbąszyńskie Aleksander Frasz/Adrian Kubiak oraz Tomasz Kaczmarek/Bartosz Woźny. Wszystkie pary, które dotarły do półfinałów uzyskały awans do Półfinału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, który odbędzie się w połowie lipca w województwie zachodniopomorskim. W meczu finałowym spotkali się zawodnicy gospodarzy, para Busch/Szczechowicz pokonała klubowych kolegów Kaczmarek/Woźny. W meczu o trzecie miejsce gostyńska para Jakubowski/Bartkowiak okazała się lepsza od duetu Frasz/Kubiak.

Czytaj więcej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Otrzymaliśmy radosną wiadomość z PZPS o przyznaniu Zbąszyniowi organizacji Finałów Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w Kategorii Młodzików (17.07-19.07.2013) Będzie to jak dotychczas największy rangą turniej siatkówki plażowej w Zbąszyniu. Rozegrany zostanie z udziałem 16 wyłonionych drogą eliminacji najlepszych duetów siatkarskich z całej Polski. Trzy zbąszyńskie zespoły zakwalifikowały się do turnieju półfinałowego, który rozegrany zostanie 11/12 lipca w Szczecinie. Liczymy, że w gospodarze będą mieli swoich reprezentantów również w turnieju finałowym.
( Tomasz Szczechowicz - Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.