Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Młodzi oddają krew

W piątek - 21 lutego 2014 r, w Zbąszyniu przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa, podczas której od 42 dawców zebrano 18,9 litra krwi. Akcja po raz kolejny udowodniła, że ludzie oddają krew z potrzeby serca.

Młodzi oddają krew
Młodzi oddają krew / Fot. Dorota MichalczakW piątek - 21 lutego 2014 r, w Zbąszyniu przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa, podczas której od 42 dawców zebrano 18,9 litra krwi. Akcja po raz kolejny udowodniła, że ludzie oddają krew z potrzeby serca.
Do punktu poboru krwi zlokalizowanego w Zespole Szkół nr 2, zgłosiło się ponad 60 osób. Spora grupa przybyłych osób została zdyskwalifikowana z różnych przyczyn zdrowotnych.

Pobór krwi w Zbąszyniu - młodzi oddają krew / Fot. Dorota MichalczakBadający dawców dr n. med. Piotr Drybański z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu stwierdził, że akcja została zaliczona do bardzo udanych. Wśród oddających ten cenny lek, była spora grupa młodzieży ze zbąszyńskich szkół. Towarzyszyły im spore emocje, jednak pod fachową opieką dzielnie oddawali krew. Wielu z nich zadeklarowało ponowny udział w takiej akcji. Komu nie udało się oddać krwi w lutym, może zrobić to w marcu lub na innej akcji w mieście.

Zdjęcia z lutowego poboru krwi - W Zbąszyniu pokazali, że chcą ratować życie

Młodzi oddają krew / Fot. Dorota MichalczakTerminy poboru krwi w roku 2014
- 21 marca – piątek, Liceum u. Powstańców Wlkp.
- 26 kwietnia – sobota, Motoserce - Dom Katolicki
- 29 czerwca – niedziela, Dom Katolicki
- 19 września - piątek, Zespół Szkól nr 2. ul. 17 Stycznia
- 5 grudnia – piątek, Liceum ul. Powstańców Wlkp.

logo 1 procent / Fot. logo
Możesz wesprzeć działalność krwiodawców
Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi RP jest Organizacją Pożytku Publicznego, i ma prawo do 1 procenta darowizny od podatku – KRS 0000186577, cel - Klub Cenne Krople.

Wstąp do zbąszyńskiego klubu HDK
Klub HDK "Cenne Krople" przyjmie w swoje szeregi osoby chcące wspierać działalność klubu. Pomagać w działalności społecznej, brać udział w imprezach organizowanych przez i dla krwiodawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.