Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń: obchody Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

Po raz trzeci 10 maja 2010 roku, obchodzony jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu, Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Bohdan Smoleń / Fot. Dorota MichalczakO godz. 9.30 uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, i innych szkół z terenu Zbąszynia oraz Belęcina, zbąszyńscy motocykliści z motocyklowego klubu "Łabędź" oraz zaproszeni goście, spotkali się przed szkołą na ulicy Zbąskich, po czym
nastąpił uroczysty przemarsz ulicami miasta pod pomnik papieża Jana Pawła II.

Pod pomnikiem Burmistrz Miasta i Gminy, uczniowie oraz delegacje złożyli kwiaty. Następnie uczestnicy imprezy udali się do pobliskiego kościoła na mszę świętą.

Pani psycholog Aldona Ahmed – Mahmod, przygotowała wykład o godności człowieka.

Część artystyczna odbyła się w proboszczowskich ogrodach, znajdujących się przy domu katolickim obok kościoła.

Występy artystyczne przygotowali uczniowie poszczególnych szkół ze Zbąszynia oraz pobliskiego Belęcina. Na obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych intelektualnie zaproszono: Bohdana Smolenia, Kalwi& Remi, Mezo, Doniu.

Całość z aktorsko-kabaretowymi umiejętnościami poprowadził znany konferansjer Sławomir Weihs, absolwent studium aktorsko-piosenkarskiego w Poznaniu.

Głównym sponsorem imprezy był ksiądz Dziekan Zbigniew Piotrowski, proboszcz zbąszyńskiej kolegiaty, oraz państwo Elżbieta i Tomasz Jazdon.

Uczestnicy imprezy wspólnie się bawili, mieli też okazję posilić się kiełbaskami z grilla i pospacerować po proboszczowskim ogrodzie, porozmawiać z zaproszonymi gośćmi oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Bohdanem Smoleniem, który bardzo chętnie pozował do zdjęć i rozdawał dzieciom autografy.

Zobacz fotogalerię z obchodów Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych
Zespół dziecięcy "Tęcza" / Fot. Dorota MichalczakKonferansjer i artysta przed występem / Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zapraszam,zapraszam - będziesz miała okazję odwiedzić starych znajomych. My dziekujemy za takiego proboszcza. To bardzo wartościowy człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna impreza. Dorota to Zbyszek jest juz dziekanem nie wiedziałam . Z twojego artykułu dowiedziałam się ,że jest w Zbąszyniu u was . Chodziliśmy do L.O. bardzo dawno dawno temu .Pozdrawiam Dziekana . Impreza godna naśladowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.