Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Oddawali krew dla chorych dzieci

16 kwietnia 2011 roku motocykliści z Klubu "Łabędź" zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych oddawali krew dla chorych dzieci. Do grona dawców dołączyli mieszkańcy miasta i okolicy. Zebrano 23,400 ml. krwi, od 52 dawców.

Adrian Mikułko. To dla chorych dzieci. / Fot. Dorota MichalczakW sobotę 16 kwietnia, po raz trzeci odbyła się ogólnopolska zbiórka krwi "Motoserce".
Motocykliści oddawali krew na potrzeby leczenia i ratowania chorych dzieci. Do motocyklistów dołączyli strażacy oraz mieszkańcy miasta i okolicy.

Po raz kolejny lokalne społeczeństwo udowodniło, że los drugiego człowieka, nie jest im obojętny.
Swój udział w poborze krwi zadeklarowało 65 osób. Nie wszyscy mogli w tym dniu zostać dawcami. Badająca dawców lekarka Justyna Ziółek-Wełnic, kilka osób zdyskwalifikowała. Dawcami zostały 52 osoby.Grzegorz Maciejewski, oddaje krew już kolejny raz. / Fot. Dorota Michalczak Zebrano 23,400 ml. krwi, która po zakończonej akcji, została przewieziona do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

W międzyczasie, miejscowa Straż Pożarna zaprezentowała swój sprzęt strażacki podczas różnych akcji ratownictwa, jak również przeprowadziła pokaz udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i innych. Zainteresowanie pokazem było duże.

Oddający krew, obsługa RCKiK oraz motocykliści, zostali poczęstowani grochówką prosto z kotła.

Zapraszam do galerii Zbąszyń. III Ogólnopolska akcja krwiodawstwa "MotoSerce"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Żeby nigdy nie zabrakło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czepialski
  • czepialski
  • 19.04.2011 08:50

Panie komentatorze A.N - a prawda jest taka , ze tej krwi co oddajecie nie starczy zawsze na ta co ludzie poszkodowani w wypadkach z przyczyny rozpędzonych motorów potrzebują. Jeździcie jak wariaci , nie wszyscy oczywiście , ale strach się was bać jak wyjeżdżacie na drogi. 150 w mieście to chyba nie jest odpowiednia prędkość , co ??? a taki śmigacz mało nie rozwalił na przejściu dla pieszych mojego syna , był bardzo daleko od przejścia i wciągu paru sekund otarł się o dziecko , wiec nie pyskować na innych a zrobić porządek u siebie . Uszanowanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
czepialski
  • czepialski
  • 19.04.2011 08:41

Pani Doroto - żal mi tej grochówki, ale jechać z drugiego końca Polski po talerz grochówki , to nawet dla czepialskiego wielki wyczyn, a Pani napisała ,że tylko oddający krew , motocykliści i obsługa dostała grochówkę , i co bym przyjechał i nie dostał bo krew mam zepsutą:( Uszanowanie dla Pani . robi Pani dobrą robotę , a grochówkę jakoś przeżyję

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.N.
  • A.N.
  • 19.04.2011 08:36

Wspaniała akcja ! Szkoda, że tylko motocykliści potrafią się zorganizować dla tak szlachetnych celów. Wszystkie złe i wydarzenia na drogach przypisuje się nam. Kierowcy dwuśladów pokażcie, że też potraficie coś pożytecznego zrobić, a nie tylko zajeżdżać nam drogi, spychać z jezdni. Skryci w metalowej puszce wcale nie jesteście takimi twardzielami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czepialski - trzeba było przyjść, został byś poczęstowany grochówką , którą zafundowali motocykliści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czepialski
  • czepialski
  • 18.04.2011 18:39

Bardzo ładna akcja w całym kraju , i duży szacun dla organizatorów , motocykliści połączyli pożyteczne z przyjemnym , oddali trochę krwi, ale najedli się za to grochówki , a czy dla czepialskiego nie oddającego krwi też talerz grochówki by się tam znalazł. Przepadam za grochówką , ale krew mam popsutą niestety.
Z uszanowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.