Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. „Odjazdowy Bibliotekarz” na rowerach

W ubiegłą sobotę po południu panie z Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu wzięły udział w IV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym ze Zbąszynia do Nądni. Pracownice biblioteki wsiadły na rowery w ramach ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz".

 / Fot. archiwum bibliotekiPracownice biblioteki wsiadły na rowery w ramach ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz", żeby pokazać niestereotypowy wizerunek bibliotekarki, która, kiedy wychodzi zza biurka, wsiada na rower albo idzie pobiegać - generalnie - lubi aktywnie spędzać czas.


 / Fot. archiwum bibliotekiAkcja „Odjazdowy Bibliotekarz” organizowana jest zgodnie z zasadą, że każdy sposób jest dobry, aby promować czytelnictwo. W całej Polsce organizowane są przejazdy rowerowe bibliotekarzy, czytelników oraz miłośników książek, bibliotek i rowerów, połączone z promocją czytelnictwa i aktywnego modelu życia. Organizatorem akcji jest Fundacja Normalne Miasto-Fenome.

 / Fot. archiwum bibliotekiMetą zbąszyńskiego rajdu była urokliwa wieś nad jeziorem w naszej gminie, Nądnia. Tam ugoszczono uczestników akcji wyśmienicie, m.in. pojawiła się tradycyjna grochówka, która po tylu kilometrach na rowerach była jak zwykle wyśmienita, było ciasto z Koła Gospodyń, które rozeszło się w błyskawicznie.

 / Fot. archiwum bibliotekiBibliotekarki grały z dziećmi w "memory" o Zbąszyniu i okolicach, więc było dużo fajnej zabawy! Jak zwykle emocje udzieliły się też rodzicom - ale i oni nie zawsze pamiętali, gdzie leży para obrazków naszej gry „Zbąszyń – znam to, gram w to!”. Dzieci jak zwykle okazały się najlepsze, bo najbardziej uważne.

 / Fot. archiwum biblioteki- Nagrodami w grze były książki - cudnej urody edytorskiej, mądre, dobrze napisane. Większość z nich otrzymaliśmy w darze od naszej czytelniczki, znawczyni literatury dziecięcej - pani Karolina Kluj - mówi Anita Rucioch -Gołek szefowa zbąszyńskich bibliotekarek. Organizatorzy rajdu mają nadzieję, że udało się pokazać pozytywny model wizerunku bibliotek, czytania, książek i bibliotekarzy. I obiecują, że kolejny rajd za rok.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.