Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Pisanki, kraszanki, jajka malowane

W czwartek 29.03.2012 rozstrzygnięto V edycję wielkanocnego konkursu plastycznego "Pisanki, kraszanki, jajka malowane", zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu. Współorganizatorem imprezy było Zbąszyńskie Centrum Kultury.

Pisanki, kraszanki, jajka malowane to V edycja konkursu plastycznego zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu.

Wystawa prac konkursowych / Fot. zdjęcie prasoweCelem konkursu było: kultywowanie zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Na konkurs wpłynęły prace wykonane przez uczniów ze SOSW w Zbąszyniu, ZSS w Wolsztynie, SOSW w Poznaniu, SOSW w Kole, SOSW w Kowanówku, SOSW w Świebodzinie, WTZ w Rakoniewicach, WTZ w Koninie, WTZ w Świebodzinie, WTZ we Wolsztynie, WTZ w Zbąszyniu, Gimnazjum w Nowym Tomyślu, Zespół Edukacyjny w Brójcach oraz Polskie Stowarzyszenie na
Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło we Lwówku Wlkp.

Oceniono 145 prac przestrzennych, wykonanych przez uczniów.Wręczanie nagród / Fot. zdjęcie prasowe

Podczas wystawy nadesłanych prac, które zaprezentowane były w Zbąszyńskim Centrum Kultury, ich autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci kubków. 18 osób zostało dodatkowo wyróżniono w rozmaitych kategoriach: np. za estetykę i dokładność wykonania, nawiązanie do Euro 2012, kreatywność, wykorzystanie ciekawych materiałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Zbąszynianin
  • Zbąszynianin
  • 06.04.2012 10:28

Dziękuję Pani Doroto za wstawione linki z instrukcjami , bardzo ładne te ozdoby , ale jakoś do mnie jako młodego człowieka takie pluszaki już nie przemawiają , kiedyś tak, nawet uszyłem siostrze plecaczek z motywem kotka.Życzę Pani i wszystkim czytelnikom bardzo udanych świąt, radosnego nastroju , wzajemnego zrozumienia , miłości i ładnej pogody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbąszynianinie, takiej instrukcji jak ozdobić jajeczko nie da rady zrobić w kilkanaście minut. Potrzebne na to więcej czasu i przykro mi, dzisiaj ani jutro nie dam rady. Może na następne święta. .
Dzisiaj mogę polecić inna ozdobę świątecznego stołu...
link
link
link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbąszynianin
  • Zbąszynianin
  • 05.04.2012 21:00

Pani Doroto , czy czytelnicy tych wiadomość też mają do pani przyjść ?, moja prośba była też w imieniu wszystkich czytelników , którzy są zainteresowani zdobieniem jajek , ja nie traktuję tego forum jako prywatnego.Myślałem raczej o krótkiej instrukcji pokazanej na zdjęciach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbąszynianinie.... proszę przyjść z pomalowanymi na brązowo jajeczkami - zrobimy piękną pisankę.
Tutaj życzenia dla Ciebie... link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna idea ... brawa dla dzieci, świetny pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbąszynianin
  • Zbąszynianin
  • 05.04.2012 15:11

I co dalej z tym brązowym jajeczkiem Pani Doroto , może dalsza instrukcja ozdobienia naturalnymi produktami , proszę podpowiedzieć jakimi , ze mnie zupełny laik, jako młody człowiek nie miałem możliwości dużo uczestniczyć w pokazach zdobienia jajek , a Pani umie wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak więc zdóbmy jajeczka naturalnymi produktami.
Polecam gotowanie jaj w łupinkach z cebuli - kolor złoto brązowy.
Wesołych świąt Świąt przepełnionych miłością i wiosennym zapachem zbąszynianinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbąszynianin
  • Zbąszynianin
  • 05.04.2012 10:43

Zdobienie jajek Pani Dorotko , bo pisanka to już ozdobione jajko. Taki szczególik. Wesołych świąt. pozdrawiam , a wystawę obejrzę na pewno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdobienie pisanek naturalnymi produktami - najlepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.