Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Podsumowanie 38 Plebiscytu na 10 Sportowców roku 2016

W sobotę, 25 lutego 2017r., w hali sportowej „Zbąszynianka” odbyła się gala podsumowująca XXXVIII Plebiscyt na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w roku 2016.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiNa uroczystość przybyli kandydaci, trenerzy, rodzice, przedstawiciele klubów, organizacji i stowarzyszeń sportowych z terenu gminy, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński, Sekretarz Gminy Zbąszyń Andrzej Wilkoński, Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu aspirant sztabowy Arkadiusz Pelc, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Marek Sołtysik i Radni Rady Miejskiej. Uroczystość poprowadzili Justyna Chojnacka oraz Marcin Hoffmann.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiPo powitaniu gości, przybliżona została historia oraz zasady plebiscytu. Pierwszy plebiscyt na „10 najlepszych sportowców Zbąszynia” został zorganizowany w roku 1978. Pomysłodawcą cyklu oraz inicjatorem zorganizowania Plebiscytu był ówczesny dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, nieżyjący już, zasłużony działacz kultury fizycznej, Marian Frasz. Początkowa nazwa „najlepszych sportowców” zmieniała się z czasem. Obecna nazwa to Plebiscyt na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiZgodnie z regulaminem kluby, stowarzyszenia, organizacje sportowe oraz szkoły zgłaszały kandydatów do plebiscytu. W wyznaczonym terminie zgłoszono 33 kandydatury. Następnie wydano 130 kuponów, z których wypełniono i zwrócono 85. Na ich podstawie kapituła plebiscytu składająca się z przedstawicieli organizatorów oraz klubów sportowych w składzie Małgorzata Kozłowska, Michał Dominik, Przemysław Borkowski dokonała podsumowania wyników.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiW tegorocznym plebiscycie o tytuł najlepszego sportowca walczyło ponad trzydziestu przedstawicieli różnych dyscyplin, niestety wyróżnianych laureatów jest tylko 10. Gratulacje i podziękowania należą się wszystkim, za znaczące osiągnięcia sportowe w ubiegłym roku oraz reprezentowanie Zbąszynia na arenach sportowych w kraju i poza jego granicami. Kandydaci o których mowa reprezentowali następujące dyscypliny sportu: piłkę nożną, boks, biegi uliczne, biegi przełajowe, piłkę siatkową, unihokej, tenis stołowy, piłkę ręczną, lekkąatletykę, szachy i żeglarstwo.

Czytaj więcej - - - - - - - >

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.