Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Podsumowanie Gminnej Ligi Piłki Nożnej

26 czerwca, w hali Zbąszynianka odbyło się podsumowanie rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej, w której udział wzięły drużyny z Gminy Zbąszyń. Błędno Nądnia, Błędno 2 Nądnia, Wicher Strzyżewo, Płomyk Przyprostynia oraz Płomień Przyprostynia.

W środę, 26 czerwca, w hali Zbąszynianka odbyło się podsumowanie rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej, w której udział wzięły drużyny z Gminy Zbąszyń. Błędno Nądnia, Błędno 2 Nądnia, Wicher Strzyżewo, Płomyk Przyprostynia oraz Płomień Przyprostynia.

Podsumowanie ligi. / Fot. Archiwum KS Płomień PrzyprostyniaRozgrywki w sezonie 2012/2013 prowadzone były systemem dwurundowym jesień – wiosna, w każdej rundzie mecz i rewanż na podstawie Regulaminu i terminarza GLPN „Orliki-15” w oparciu o przepisy gry w piłkę nożną. Czas trwania zawodów dwa razy 30 min. z dziesięciominutową przerwą. Zawodnicy grali 1+6 oraz rezerwowi.

W rozgrywkach udział wzięło ponad 70 dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Gminy Zbąszyń do 16 roku życia, tj. rocznik 1998 i młodsi. Celem rozgrywek było wyłonienie najlepszych zespołów, zawodników, popularyzacja piłki nożnej, podnoszenie poziomu wyszkolenia piłkarskiego, sprawności ogólnej i tężyzny fizycznej oraz odciągnięcie młodzieży od zagrożeń patologicznych. Obsadę sędziowską stanowili: Andrzej Wachowski, Przemysław Antosz i Jan Prządka.

W zielonych strojach / Fot. Archiwum KS Płomień PrzyprostyniaWszystkie drużyny rozegrały po 16 spotkań, a najlepszą drużyną okazał się Płomień Przyprostynia, który to 15 meczy wygrał, a tylko jeden zremisował. Na drugim miejscu Wicher Strzyżewo, na trzecim Płomyk Przyprostynia. Poza podium znaleźli się Błędno Nądnia oraz Błędno 2 Nądnia.
Najwięcej bramek w lidze zdobył Kamil Miebs z Wichra, a na wyróżnieni przez organizatorów zostali również: Jakub Mazur z Błędna, Krystian Jagodziński z Płomyka oraz Dawid Biały z Płomienia.

Nasza drużyna okazała się zdecydowanie najlepsza, duży wpływ na to miała też frekwencja na treningach, która była bardzo zadowalająca. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy będą tak samo chętnie stawiać się na treningi, bo dzięki temu systematycznie będą podnosić swoje umiejętności. Zawodnikom Płomienia i Płomyka gratuluje i tym starszym życzę powodzenia w juniorach, a z rocznikami 2000 do zobaczenia w sierpniu na treningach. Fajnie by było by do rozgrywek dołączyły kolejne drużyny z gminy, Łomnica, Chrośnica, Stefanowo czy inne drużyny – podsumował rozgrywki trener Płomienia oraz Płomyka Przemysław Borkowski.

W skład Płomienia wchodzili: Bartczak Gracjan, Biały Dawid, Cholewa Marcin, Fabian Adrian, Frasz Aleksander, Gaweł Adam, Heit Michał, Hołowacz Mateusz, Kitta Krystian, Kwaśny Łukasz, Mirek Bartosz, Mutwicki Marek, Nowotnik Krystian, Przygodzki Mateusz, Pusiak Arkadiusz, Rychter Mateusz, Skrzypczak Szymon, Staniszewski Filip.

Tekst i zdjęcia - Klub Sportowy Płomień Przyprostynia
www.plomien1946.glt.pl
www.facebook.com/ksplomien

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.