Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28795 miejsce

Zbąszyń: "Radość tworzenia" - zakończenie wystawy

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zbąszyniu zaprosił kilka innych ośrodków z Wielkopolski na wystawę rękodzieła artystycznego "Radość tworzenia". Na wystawie zostały przedstawione prace osób niepełnosprawnych.

Prace podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Mosinie / Fot. Dorota Michalczak Po raz pierwszy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu zaprosił uczniów szkół specjalnych, warsztatów i ośrodków do wzięcia udziału w wystawie rękodzieła artystycznego, przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych oraz prac plastycznych osób niepełnosprawnych intelektualnie województwa wielkopolskiego połączonej z krótkimi warsztatami.

Celem wystawy były m.in. prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie; rozwijanie aktywności twórczej osób niepełnosprawnych; ukazanie możliwości sprawczych osób niepełnosprawnych, budowanie wiary we własne siły; zapoznanie z różnymi formami arteterapii; budzenie wrażliwości estetycznej i emocjonalnej;
integracja osób niepełnosprawnych; nawiązywanie nowych znajomości; inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz wymiana spostrzeżeń i doświadczeń odnośnie pracy zawodowej wśród nauczycieli i opiekunów

Udział w wystawie wzięło kilka wielkopolskich placówek szkolno -wychowaczych: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rakoniewic, Zespół Szkół Specjalnych nr 102 z Poznania, Zespół Szkół Specjalnych nr 4 z Wolsztyna, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Mosiny,Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Zbąszynia,Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Zbąszyń (organizator wystawy).

Wystawę można było oglądać od 7 do 10 czerwca. W ostatnim dniu wystawy, zaproszono przedstawicieli placówek biorących udział w wystawie. Mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach poprowadzonych przez znaną w mieście Dorotę Michalczak. Uczestnicy warsztatów wykonali polne maki. Była też odrobina fantazji - oprócz tradycyjnych czerwonych maków, uczniowie robili także niebieskie maki.Maki wykonane przez uczestników wystawy / Fot. Dorota Michalczak

Imprezę uświetnił występ zespłu "Chili" z gimnazjum w Zbąszyniu. Uczestnicy wystawy zostali podjęci słodkim poczęstunkiem. Na zakończenie zostały wręczone upominki i pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy wystawy podziękowali za wkład finansowy Starostwu nowotomyskiemu oraz Stowarzyszeniu osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół "Radość życia". Bez ich pomocy imprezy organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Zbąszyniu, nie mogły by się odbyć.

Zapraszam do obejrzenie galerii prac uczestników wystawy "Radość tworzenia":
Warsztaty Terapii Zajęcoiowej- Rakoniewice
Zespół Szkół Specjalnych nr 102 - Poznań
Zespół Szkół Specjalnych nr 4 - Wolsztyn
Warsztaty Terapii Zajęciowej - Zbąszyń
Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy - Mosina
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Zbąszyń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży, budzenie wrażliwości estetycznej i emocjonalnej - to, między innymi, cel wystawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.