Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6826 miejsce

Zbąszyń. Rajd Pojazdów Zabytkowych Śladami Zbąszyńskiego Kozła

Współautorzy: Dorota Michalczak

W Zbąszyniu w ostatnich dniach wakacji odbył się zlot pojazdów zabytkowych. Pasjonaci starych aut przybyli do Zbąszynia 31 sierpnia 2012r. z różnych stron kraju. Trasa rajdu przebiegała przez większość wiosek naszej gminy, na długości 60 km. Organizatorami rajdu byli Barbara i Krzysztof Szajkowie.

W Zbąszyniu w ostatnich dniach wakacji odbył się zlot pojazdów zabytkowych. Pasjonaci przybyli do Zbąszynia 31 sierpnia 2012 roku około godziny 16.00 na Camping pod Basztą, gdzie witali ich organizatorzy Barbara i Krzysztof Szajek.
Wieczorem tego samego dnia odbyła się wspólna zabawa, mająca na celu integracje uczestników rajdu.

Rajdu Pojazdów Zabytkowych Śladami Zbąszyńskiego Kozła / Fot. Dorota MichalczakRano 1 września 2012 roku po wspólnym śniadaniu nasi goście pojawili się na placu przy ulicy Senatorskiej, gdzie odbyła się odprawa zawodników do „Rajdu Pojazdów Zabytkowych Śladami Zbąszyńskiego Kozła” Na placu pojawiły się 33 pojazdy w tym dwa pojazdy jednośladowe. Każda załoga miała do pokonania trasę o długości około 60 kilometrów.

Trasa rajdu przebiegała przez większość wiosek naszej gminy. Na długości 60 km organizatorom udało się zrealizować, aż 13 punktów kontrolnych na których każda z załóg miała do wykonania zadanie. Konkurencje były wynikiem kreatywności 12 sołectw.

Rajdu Pojazdów Zabytkowych Śladami Zbąszyńskiego Kozła / Fot. Dorota MichalczakDo realizacji pierwszego punktu kontrolnego przyczynili się znajomi organizatorów. Około godziny 15.00 na mecie pojawił się pierwszy samochód, na przyjazd pozostałych 32 czekaliśmy jeszcze dwie godziny.
Po podliczeniu wyników okazało się że pierwsze miejsce zajęła załoga z Poznania. Zwycięzcy przyjechali do nas pomarańczowym NSU z 1967 roku. Właściciele, Pani Magdalena i Wojciech Adamek zdradzili nam, że auto zostało odbudowane po spaleniu w 2010 roku.

NSU to sportowy samochód wyposażony w klatkę bezpieczeństwa. Na drugim stopniu podium stanęła załoga z Zakrzewa. Pani Marta i Przemysław Bródka pojawili się na rajdzie Mercedesem Benz W120/180D z 1954 roku, a był to pierwszy rok produkcji tego modelu. Pojazd wyposażony jest w otwierany-rolowany dach.

Czytaj więcej ------>

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

moto-fan
 • moto-fan
 • 12.09.2012 10:04

Pani Doroto Michalczak- mnie nie musi się Pani tłumaczyć z Pani życia osobistego , Pani może być zmęczona , Pani ma prawo popełnić błąd , bo każdy jakieś błędy popełnia , ja też , ale jest jeszcze ktoś chyba w redakcji (nie znam się na tym) kto śledzi wysyłane artykuły zanim wejdą do publicznego odczytania. Na pewno nie są w stanie przeczytać od a-z wszystkich tekstów , ale jak błąd powstał już w tytule artykułu to chyba łatwo go wyłapać. W tej kwestii mam tylko uwagi, i nie potrzeba tłumaczyć się z całego życia , tylko poprawiać błąd jak to Pani uczyniła i już jest po sprawie.I nie potrzeba komuś kto komentuje robić uwag do jego życia. Kłaniam się i życzę dużo spokoju wewnętrznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ moto-fanie
Gdybym więcej spała, popełniałabym mniej błędów.

Dziękuję za uwagi i wytknięcie tego co zrobiłam źle,
jak pan zauważył błędy zostały zaraz poprawione.

Komentarz został ukrytyrozwiń
moto-fan
 • moto-fan
 • 11.09.2012 22:13

rajdowiec- ja na pewno nie mam problemów z matematyką , ale jak się robi kilka błędów w jednym tekście tzn ,ze ktoś je ma, a inny tego nie sprawdza .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rajdowiec
 • Rajdowiec
 • 11.09.2012 11:56

Panie moto-fanie prosze policzyć, chyba nie ma problemów z matematyką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
moto-fan
 • moto-fan
 • 11.09.2012 11:04

To ile w końcu te samochody mają lat,nie doczekałem się wyjaśnienia.<Może Pani Justyna rozszyfruje zagadkę, o ile przeczytała Pani uważnie tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5

Komentarz został ukrytyrozwiń
moto-fan
 • moto-fan
 • 08.09.2012 10:19

Dziękuję za poprawienie daty, potknięcia się zdarzają i najlepszemu. We mnie nauczycielka w szkole wyrobiła nawyk ,żeby zanim coś wyślę np list, bo ręcznie się wszystko pisało, należy trzy razy przeczytać.Ten nawyk został mi do tej pory i czasami aby zrozumieć czyjeś pisanie czytam kilka razy. Dzisiaj rano zajrzałem ,żeby zobaczyć czy data została poprawiona i znalazłem w Pani tekście jeszcze jedną nieścisłość .Pisze pani ,że"Państwo Nowakowscy są właścicielami przepięknego BMW 327 od 40 lat, jest to jedno z najstarszych pojazdów tej imprezy. BMW ma już 53 lata i podobnie jak Mercedes 170V organizatorów rajdu Barbary i Krzysztofa Szajek pochodzi z 1939 roku. Czy auto pochodzące z 39 roku może mieć 53 lata.Proszę rozjaśnić jak nie zrozumiałem tekstu. Będę wdzięczny . Pozdrawiam i czekam na następne artykuły z naszego regionu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pasjonaci starych aut przybyli do Zbąszynia 31 sierpnia 2012r.

Komentarz został ukrytyrozwiń
moto-fan
 • moto-fan
 • 06.09.2012 23:19

31 września to coś nowego w naszym kalendarzu- dzień którego nie było , i chyba nie będzie , ale był rajd,?? potkniecie autorki tekstu - to jeszcze zrozumiem, pośpiech emocje przy pisaniu , ale przeoczenie przez moderatora to już żółta kartka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.