Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń: Ratowanie życia mamy we krwi

Dziś w Zbąszyniu można było oddać krew. To 41. akcja przeprowadzona w mieście i okolicy.

Ratowanie życia mamy we krwi!!!Uczennice z Zespołu Szkół nr przed oddaniem krwi. / Fot. Dorota MichalczakTą akcją rozpoczęliśmy szósty rok dzielenia się swoją krwią z chorymi przebywającymi na oddziałach szpitalnych i poszkodowanych w wypadkach drogowych. "Życie drugiego człowieka nie jest nam obojętne, dlatego też przychodzimy oddawać krew" - mówili zbąszynianie. To takie cenne i honorowe. Dla nas to też dowód, że jesteśmy zdrowi, bo tylko człowiek zdrowy może zgłaszać się do punktu poboru krwi.

Tym razem oddaliśmy krew w specjalnym krwiobusie, który przyjechał z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Chociaż zawiodła pogoda, to do punktu poboru krwi zgłosiło się 36 osób. Wypełniliśmy ankiety, zarejestrowaliśmy się, przeszliśmy badanie lekarskie. Niestety na tym etapie odpadło aż 10 osób. Nie jest to nic strasznego, lekarz udzielił rad w jaki sposób podnieść poziom hemoglobiny i zaprosił na następną akcję. Do grona krwiodawców dołączyło 26 osób, w tym 11 kobiet, od których do szpitali trafi 11,700 ml krwi.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwali członkowie Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi ,,Cenne Krople", którzy byli organizatorami akcji. Już zapowiedziana jest następna akcja
- na 24 listopada 2009. Odbędzie się ona w Liceum ul. Powstańców Wielkopolskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W listopadzie będziemy oddawali krew, www.cennekrople.pl.tl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.