Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń - Spotkania z piosenką biesiadną

9 maja 2010 r. po raz 14 odbyły się Zbąszyńskie Spotkania z Piosenką Biesiadną. Organizatorem spotkania był Zespół Śpiewaczy Zbąszyńskich Seniorów oraz Zbąszyńskie Centrum Kultury. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera i wspólne śpiewanie.

 / Fot. ScreenW spotkaniu brały udział zespoły: "Wesoła Ferajna" ze Zbąszynia, Chór Sołtysów im. Piotra Ćwichuły z Wiejskiej Gminy Kłodzko, Zespół Śpiewaczy "Perły" z Siedlca, Zespół Wokalny "Jarzębina" z Nowego Tomyśla, Zespół Śpiewaczy "Wrzos" Z Pniew, Zespół Śpiewaczy "Dąbrowszczanka" z Dąbrówki Wlkp. Zespół Śpiewaczy Zbąszyńskich Seniorów był gospodarzem biesiady.

Przy stołach zastawionych ciastem, smalcem do świeżego chleba oraz kiszonymi ogórkami, zespoły, goście i mieszkańcy miasta wspaniale się bawili. W podziękowaniu za wspólne biesiadowanie zespoły otrzymywały z rąk burmistrza Miasta Zbąszynia Leszka Leśnego upominki z wizerunkiem zbąszyńskiej baszty.

Na zakończenie wielogodzinnego spotkania wspólnie z posłem na sejm Stanisławem Kalembą, posłem Jakubem Rutnickim, Burmistrzem Nowego Tomyśla Henrykiem Helwingiem, burmistrzem Zbąszynia Leszkiem Leśnym oraz lekarzem Cezarym Sierszulskim wszyscy zaśpiewali ulubioną piosenkę "Białe łabędzie".

Były życzenia, piękne bukiety kwiatów i wiele życzliwych słów. Zespół Śpiewaczy Zbąszyńskich Seniorów dziękuje za pomoc w organizacji imprezy: Zbąszyńskiemu Centrum Kultury, Urzędowi Miejskiemu w Zbąszyniu, wolontariuszom z Gimnazjum w Zbąszyniu, Restauracji "Czwórka" oraz p. Wandzie Kosmali prezesowi Społecznej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Zbąszyniu za przyjęcie sołtysów z Wiejskiej Gminy Kłodzko.

Kolejny raz okazało się, że piosenka jest lekarstwem na życie, a słowa J.W. Goethego - "Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają, bo ludzie źli, ach wierzaj mi ci nigdy nie śpiewają" są receptą na szczęście.

Zapraszam do foto galerii ze spotkania z piosenką biesiadną
oraz filmiku ze wspólnie śpiewaną piosenką "Białe łabędzie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zespoły otrzymują nagrody, poświęcają sporo czasu na śpiewanie.
Są to ludzie już starsi i należą im się słowa uznania, tym bardziej że prawie wszystkie wyjazdy do innych miejcowości finansują sobie sami.
Wiem że nie każdy się tym zachwyca, ale cóż....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne i prawdziwe te słowa .Dla mnie zawsze ukochane .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają, bo ludzie źli, ach wierzaj mi ci nigdy nie śpiewają". (J.W. Goethe).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne łabędzice -na ludowo . Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.