Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Środowisko ponad wszystko

W trzeciej dekadzie sierpnia, zebrała się w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu komisja ds. rolnictwa i ochrony środowiska. Poruszono wiele ważnych zagadnień związanych z rolnictwem, i ochroną środowiska na terenie miasta i gminy Zbąszyń.

Środowisko ponad wszystko
Środowisko ponad wszystko. W posiedzeniu komisji ds. rolnictwa uczestniczył Burmistrz Tomasz Kurasiński. / Fot. Dorota MichalczakW trzeciej dekadzie sierpnia, zebrała się w Urzędzie Miejskim w Zbąszyniu komisja ds. rolnictwa i ochrony środowiska. Komisji przewodniczył Hubert Krawczyk. Na zebranie przybył burmistrz Tomasz Kurasiński, oraz członkowie komisji. Poruszono wiele zagadnień związanych z rolnictwem, i ochroną środowiska na terenie miasta i gminy Zbąszyń.

W pierwszej kolejności omówiono zagadnienia związane z przyłączeniem się do nowo wybudowanej kanalizacji w Nowej Wsi i Nądni. - W terminie wyznaczonym przez Urząd Miejski, każde domostwo ma obowiązek podłączenia się do kanalizacji powiedział burmistrz - Kurasiński. Odbioru przyłączy dokona Zakład Gospodarki Komunalnej w stanie odkrytym. To umożliwi sprawdzającym, właściwą ocenę wykonania instalacji. Przy tej okazji burmistrz poinformował zebranych o przyznaniu dotacji w kwocie 420 000 zł. na remont stacji uzdatniania wody w Chrośnicy.

Środowisko ponad wszystko. / Fot. Dorota MichalczakNastępnym tematem było omówienie czystości wód, wypływających z oczyszczalni w Zbąszynku. Prowadzone systematycznie badania wykazują w cieczy bardzo dużą zawartość fosforu i azotu. Są to wielkości normatywne dla tego typu oczyszczalni i obsługiwanej przez nią aglomeracji. Jednak zastanawiającym jest fakt różnic stężenia azotu - około 13-krotnie, oraz fosforu 5-6 krotne, w stosunku do oczyszczonych ścieków wypływających z oczyszczalni zbąszyńskiej. Dyskutowano, dlaczego tak się dzieje i w jaki sposób temu zapobiec.

Bardzo ważnym tematem nurtującym komisję i mieszkańców Nowej Wsi Zbąskiej była sprawa, pożwirowego wysypiska we wspomnianej wsi. Gromadzone tam odpady zanieczyszczały środowisko, obecnie zostały wywiezione a teren został uprzątnięty – powiedziała Joanna Przybylska pracownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarowania Nieruchomościami. Fakt wywozu odpadów został poparty kartą przekazu odpadów. Trafiły one do osoby z Grodziska Wlkp, skąd je przywożono.

Czytaj więcej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.