Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Super, mamy supermarket

Od kilku lat w Zbąszyniu, toczyły się wśród mieszkańców i władz miasta dyskusje czy ma powstać w mieście duży supermarket? Było wielu przeciwników, w obawie o małe sklepiki. Czy po otwarciu supermarketów dalej będą miały klientów.

Parking przed Intermarche. / Fot. Dorota MichalczakWiększość mieszkańców postawiła na market. Na forum miasta www.zbaszyn.com na zadane pytanie w ankiecie: Czy chcesz żeby w Zbąszyniu powstał supermarket? Zdecydowanie "Nie" odpowiedziało - 3 proc., Zdecydowanie "Tak" – 58 proc.

Użytkownik Radstar pisze na forum w kwietniu 2006 roku: "Pewnie każdy z mieszkańców Zbąszynia zauważył gwałtowny w ostatnich latach rozwój sąsiednich miast. Mam tu na myśli Nowy Tomyśl i Wolsztyn. Od niedawna też z coraz większą zazdrością (niestety) spoglądamy na Zbąszynek. Wielu z nas jeździ tam zarabiać na życie. Jakby tego było mało jesteśmy też często zmuszeni na wydawanie u nich swoich ciężko zarobionych pieniędzy (a zawsze było tak, że to Oni przyjeżdżali do nas na zakupy). W związku z tym nasuwa mi się pytanie.
Czy nasze miasto (a co za tym idzie - my) jest tak zacofane, że nie może pozwolić sobie na porządny SUPERMARKET (nie mylić z EKO) ???".Mieszkańcy miasta lubią wszędzie jeździć na rowerach. Nawet na zakupy. / Fot. Dorota Michalczak

W dalszych wypowiedziach Chmurka 88 pisze: "Uważam, że taki supermarket powinien powstać w Zbąszyniu. Dla sklepikarzy będzie to na pewno konkurencja ale to będzie szansa na rozwój miasta. Być może właściciel takiego supermarketu zechce czasem być sponsorem, i wreszcie odbędzie się jakiś fajny festyn a sklepikarze niech się tak nie martwią, bo niska cena to nie wszystko... konsumenci są teraz leniwi i często idą tam gdzie mają bliżej. Jeśli więc powstaje sprzeciw wywołany brakiem supermarketu w naszym mieście również się pod nim podpisuję".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze zrobić wszystkie zakupy w jednym miejscu. Odpada bieganie po kilku małych sklepikach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania
  • Ania
  • 16.12.2010 18:01

Super , mamy supermarket , też się cieszę bo nie trzeba będzie biegać po kilku sklepach , więcej rzeczy kupię pod jednym dachem, no i może trochę taniej. A jeżeli chodzi o stoisko mięsne , to gdyby Pani widziała Pani Doroto ile razy to mięso przejdzie przez gołe ręce , to nigdzie by Pani nie kupiła. Całe szczęście ,że mięsa nie je się raczej na surowo , poza wyjątkami. Po obróbce termicznej nic nam chyba nie grozi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.