Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29343 miejsce

Zbąszyń. Twoja krew - moje życie

23 listopada 2010 r. odbędzie się kolejna akcja poboru krwi. Wszystko z myślą o chorych i dla chorych, którzy potrzebują naszej pomocy. Na tę krew czeka co dziesiąta osoba przebywająca w szpitalu.

Plakat informacyjny. / Fot. Dorota Michalczak23 listopada 2010 (wtorek) w Zespole Szkół nr 1. w Zbąszyniu przy ul. Powstańców Wielkopolskich odbędzie się akcja poboru krwi. Na zdrowych dawców czekać będzie ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania, od godz. 9 do 13.

Dawcą krwi może zostać zdrowa osoba w wieku 18 do 65 roku życia, posiadająca dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach dwumiesięcznych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety.

Plakat wykonany przez ucznia w ramach konkursu. / Fot. Uczeń Szkoły podstawowej w Nądni.Przed pobraniem krwi, dawca wypełnia ankietę, rzetelnie odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ją po raz pierwszy, mają określoną grupę.

Osoby chcące zostać potencjalnymi dawcami szpiku mogą zgłaszać się na akcje krwiodawstwa, obsługiwane przez RCKiK w Poznaniu, zostanie pobrana od nich krew do badań, a o wyniku
zostaną poinformowani listownie.

Każdy dawca otrzymuje 8 czekolad, sok i ciastka, na każdego dawcę będzie czekał upominek od Klubu SHDK RP. Zapraszam na stronę zbąszyńskiego klubu krwiodawców www.cennekrople.pl.tl Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Kto może zostać dawcą, a kto nim nie zostanie czytaj- tutaj.
- tutaj ankieta do pobrania

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi - taką osobą na pewno jesteś Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

by dawców było jak najwięcej a wiem ,że warto
bo sama potrzebowałam to miałam na myśli :)
Gratulacje dla aktywnej wielkopolanki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

jej to już kolejna! noo jak ten czas szybko leci
BRh+ zapomnałam sie z informacjami szkoda że mnie niebedzie bo niespęłniam oczekiwań dawcy oby było nas jak najwięcej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcje ze wszech miar godne polecania. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zdania że trzeba organizować akcje poboru krwi. Wszystko z myślą o chorych i dla chorych, którzy potrzebują naszej pomocy. Na tę krew czeka co dziesiąta osoba przebywająca w szpitalu.
Nigdy nie wiadomo co nas może spotkać, warto o tym pomyśleć wcześniej.
Jest bardzo wielu, którym los drugiej osoby jest nie obojętny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRh+
  • BRh+
  • 17.11.2010 22:43

A Dorotka niezmiennie w akcji!!! Zapraszam na www.radashdkrp.pl.tl by zapoznać się z informacjami dla potencjalnych dawców i uniknąć rozczarowania tuż przed oddaniem krwi. Pozdrawiam Krwiodawców i sympatyków ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość
  • Gość
  • 17.11.2010 19:28

... i znów poleje się krew. :) Brawo za kolejną akcję i kolejne krople nadziei dla oczekujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.