Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Uczniowie zbierali żywność dla potrzebujących

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Zbąszyniu przez tydzień zbierali artykuły spożywcze i przemysłowe dla rodzin swoich najuboższych kolegów. Zbiórka żywności trwała od 7 do 13 grudnia. Paczki trafiły już do potrzebujących.

Michał Setny i Paweł Trymbulak z klasy IIIa Technikum / Fot. Dorota MichalczakPrzez tydzień w zbąszyńskim markecie ECO trwała zbiórka żywności i artykułów przemysłowych. Była to kolejna akcja charytatywna, w którą włączyli się uczniowie i uczennice tej placówki. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała opiekunka szkolnego koła PCK, pani Małgosia Filipkiewicz.

Michał Setny i Paweł Trymbulak to uczniowie klasy IIIa z technikum w Zespole Szkół nr 2. Do akcji dołączyli sami. "Nikt nas nie musiał do stania tutaj namawiać, jesteśmy tu bo chcemy pomóc w zbiórce" - mówili mi chłopcy. Biorący udział w akcji uczniowie zmieniali się na stanowisku co dwie godziny.

Robiący zakupy nie mijali wolontariuszy obojętnie. W koszu przybywało zawartości. Zachęcałam uczniów żeby rozmawiali z ludźmi i prosili o dodatkowe zakupy do ich kosza, w ten sposób uzbierają więcej. Uśmiechali się do mnie - woleli czekać, aż każdy sam coś włoży.

Czy są ubodzy uczniowie w ich szkole, tego nie byli w stanie powiedzieć. Uczniowie ze swoim ubóstwem się kryją, wiedzą o tym tylko nauczyciele.
Koszyk na dary / Fot. Dorota Michalczak
W szkole prowadzono również zbiórkę pieniędzy - uzbierano 100 zł, wolontariusze upiekli ciasto, na jego sprzedaży zarobiono 80 zł. Za sumę 180 zł dokupiono produktów żywnościowych i dołączono do zebranych w sklepie. Oprócz pieniędzy uczniowie zbierali zabawki i odzież. Zabawki przekazali do przedszkola, odzież została dołączona do paczek z żywnością. Z zebranych i zakupionych produktów zostało zrobione 8 paczek, każda o wartości około 100 zł. Otrzymali je uczniowie najuboższych rodzin z Zespołu Szkół nr 2 w Zbąszyniu.

Bycie ubogim to rzecz wstydliwa. Pani Małgosia powiedziała, że uczniowie otrzymali paczki bez rozgłosu, bo wówczas może krępowaliby się je odebrać. Nie chcą być gorsi od reszty młodzieży.


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Do akcji nie trzeba było ich zachęcać, to ważne że czują potrzebę pomagania innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie akcje wyrabiają w ludziach poczucie obywatelskie i życie w " konglomeracie " ludzkiej społeczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.