Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Uczniowie zbierali żywność dla potrzebujących

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Zbąszyniu przez tydzień zbierali artykuły spożywcze i przemysłowe dla rodzin swoich najuboższych kolegów. Zbiórka żywności trwała od 7 do 13 grudnia. Paczki trafiły już do potrzebujących.

Michał Setny i Paweł Trymbulak z klasy IIIa Technikum / Fot. Dorota MichalczakPrzez tydzień w zbąszyńskim markecie ECO trwała zbiórka żywności i artykułów przemysłowych. Była to kolejna akcja charytatywna, w którą włączyli się uczniowie i uczennice tej placówki. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwała opiekunka szkolnego koła PCK, pani Małgosia Filipkiewicz.

Michał Setny i Paweł Trymbulak to uczniowie klasy IIIa z technikum w Zespole Szkół nr 2. Do akcji dołączyli sami. "Nikt nas nie musiał do stania tutaj namawiać, jesteśmy tu bo chcemy pomóc w zbiórce" - mówili mi chłopcy. Biorący udział w akcji uczniowie zmieniali się na stanowisku co dwie godziny.

Robiący zakupy nie mijali wolontariuszy obojętnie. W koszu przybywało zawartości. Zachęcałam uczniów żeby rozmawiali z ludźmi i prosili o dodatkowe zakupy do ich kosza, w ten sposób uzbierają więcej. Uśmiechali się do mnie - woleli czekać, aż każdy sam coś włoży.

Czy są ubodzy uczniowie w ich szkole, tego nie byli w stanie powiedzieć. Uczniowie ze swoim ubóstwem się kryją, wiedzą o tym tylko nauczyciele.
Koszyk na dary / Fot. Dorota Michalczak
W szkole prowadzono również zbiórkę pieniędzy - uzbierano 100 zł, wolontariusze upiekli ciasto, na jego sprzedaży zarobiono 80 zł. Za sumę 180 zł dokupiono produktów żywnościowych i dołączono do zebranych w sklepie. Oprócz pieniędzy uczniowie zbierali zabawki i odzież. Zabawki przekazali do przedszkola, odzież została dołączona do paczek z żywnością. Z zebranych i zakupionych produktów zostało zrobione 8 paczek, każda o wartości około 100 zł. Otrzymali je uczniowie najuboższych rodzin z Zespołu Szkół nr 2 w Zbąszyniu.

Bycie ubogim to rzecz wstydliwa. Pani Małgosia powiedziała, że uczniowie otrzymali paczki bez rozgłosu, bo wówczas może krępowaliby się je odebrać. Nie chcą być gorsi od reszty młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Do akcji nie trzeba było ich zachęcać, to ważne że czują potrzebę pomagania innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie akcje wyrabiają w ludziach poczucie obywatelskie i życie w " konglomeracie " ludzkiej społeczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.