Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2168 miejsce

Zbąszyń. Unihokeistki zdobyły tytuł Mistrza Polski Szkół 2016

W dniach 27 – 29 maja 2016 r. drużyna unihokeja Liceum Garczyńskiego reprezentowała szkołę, miasto Zbąszyń, powiat nowotomyski oraz województwo wielkopolskie w Finale Ogólnopolskiej Licealiady, który odbył się w Elblągu.

W dniach 27 – 29 maja 2016 r. drużyna unihokeja Liceum Garczyńskiego w składzie:
 / Fot. Archiwum szkołySandra Kasper, Dominika Lahman, Monika Wojtyniak, Anna Borkowska, Agnieszka Bryza, Joanna Szelzchen, Daria Małycha, Magdalena Rzepa oraz Emilia Kierzek reprezentowała szkołę, miasto Zbąszyń, powiat nowotomyski oraz województwo wielkopolskie w Finale Ogólnopolskiej Licealiady, który odbył się w Elblągu.

Dwie uczennice naszego zespołu a jednocześnie reprezentantki Polski, uczestniczki ostatnich (maj 2016) Mistrzostw Świata U -19 w Kanadzie zostały wytypowane do pocztu flagowego. Był to bardzo miły początek czekających nas zmagań sportowych.

 / Fot. Archiwum szkołyPierwszy raz w historii szkoły nasz zespół brał udział w ogólnopolskim finale w grach zespołowych
Przystąpiliśmy do rozgrywek z respektem i szacunkiem dla pozostałych drużyn, ale jednocześnie ze świadomością i wiarą we własne umiejętności oraz chęcią odniesienia sukcesu. Nasza drużyna rozegrała cztery spotkania. Dziewczyny z meczu na mecz walczyły z coraz większą determinacją. Mając w swoim składzie reprezentantki kraju, śmiało spoglądaliśmy w przyszłość, nie tracąc nadziei na bardzo dobry wynik.

Nie myliliśmy się
 / Fot. Archiwum szkołyZespół z Garczyńskiego wygrał każde ze swoich spotkań, strzelając przeciwnikom w każdym kolejnym po kilka bramek. O sukcesie zadecydowało kilka elementów. Przede wszystkim atmosfera w drużynie, radość z gry, postawa fair play. Dowodem na to może być fakt, że gdy podczas meczu z LO Sulechów zawodniczka przeciwników doznała kontuzji, nasze dziewczęta doceniły jej grę, bijąc brawo, gdy opuszczała boisko. Podobna sytuacja miała miejsce w trakcie meczu z ZSZ Braniewo, a gdy przeciwnicy nie mieli już zawodniczek rezerwowych, nasze reprezentantki zaproponowały, że jeśli trzeba będzie, również zagrają po cztery w polu.

Wygrane mecze nie pozostawiły złudzeń, kto zasłużenie zdobył mistrzowski tytuł i jakim stylu to uczynił.
 / Fot. Archiwum szkołyOto wyniki poszczególnych spotkań naszego zespołu:
ZS 1 Zbąszyń-LO Nowy Kamień 4:0
LO Sulechów-ZS 1 Zbąszyń 0:4
ZS 1 Zbąszyń-ZSZ Braniewo 11:2
ZS 2 Sanok-ZS 1 Zbąszyń 0:6

Rezultaty ewidentnie pokazują, kto był zdecydowanym zwycięzcom XXIII Festiwalu Unihokeja – Ogólnopolskiej Licealiady Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.

 / Fot. Archiwum szkołyZawodniczka naszego zespołu
– Anna Borkowska została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju w swojej kategorii.

Unihokeistki z Liceum Garczyńskiego zdobyły tytuł Mistrza Polski Szkół 2016. Dumnymi opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego w ZS 1 w Zbąszyniu: Anna Sołtysik-Śliwa i Tomasz Śliwa.
Składamy serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Nowym Tomyślu za wsparcie i możliwość udziału w imprezie sportowej tej rangi.

Tekst nadesłany ZS nr 1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.