Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. VII Turniej Piłki Nożnej Plażowej

Zawody rozpoczęły się w piątek 21 czerwca. W tym dniu swoje eliminacyjne rozegrała kategoria szkół podstawowych a więc zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodsi, oraz kategoria szkół gimnazjalnych czyli zawodnicy z rocznika 1997 - 1999.

VII Turniej Piłki Nożnej Plażowej - „Zbąszyń 2013”
 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiBardzo wyrównany poziom miał VII turniej piłki nożnej rozgrywany na zbąszyńskiej plaży „Łazienki”.
Zawody rozpoczęły się w piątek 21 czerwca. W tym dniu swoje eliminacyjne rozegrała kategoria szkół podstawowych a więc zawodnicy urodzeni w roku 2000 i młodsi oraz kategoria szkół gimnazjalnych czyli zawodnicy z rocznika 1997 - 1999.

Do turnieju przystąpiło 6 drużyn w kategorii SP oraz 6 w kategorii GIM
 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiZawody rozgrywano systemem każdy z każdym. W obu kategoriach wiekowych wyłoniono po cztery najlepsze drużyny. W półfinałach znalazły się: FC Krawężniki, FC Orły, Dzikie Boby oraz Szósty Bieg ze szkół podstawowych oraz Dziki w Żołędziach, Laggery, Bat Team i Zawodnicy z Kosmosu ze szkół gimnazjalnych.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiGry eliminacyjne dla kategorii otwartej z rocznika 1996 i starsi rozpoczęły się w sobotę 22 czerwca od godziny 14. Wystąpiło w nich 12 zespołów. Zawody w tej grupie wiekowej rozegrano systemem brazylijskim.
Niespodzianką było wyeliminowanie drużyn Wicher Junior oraz Niewidomi Skorzęcin. Oba zespoły w poprzednich rozgrywkach znalazły się na podium.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiDo najlepszej czwórki a tym samym niedzielnych finałów po rozegraniu 18 spotkań awansowały drużyny Ogień w Szopie, Blokersi, Old Boy oraz Junior Zbąszynek.

Niedziela to tradycyjnie już dzień finałów. Wzięły w nim udział po 4 najlepsze zespoły z kategorii otwartej, szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku po raz drugi udało się zaprosić również panie. Podobnie jak w roku 2012 do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów. Mecze toczyły się systemem każdy z każym i były bardzo widowiskowe i zacięte. Przyciągnęły na trybuny bardzo liczną grupę kibiców, którzy świetnie się bawili. W miedzy czasie rozgrywano półfinały i mecze o miejsca w kategoriach męskich.

Czytaj wiecej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.