Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2455 miejsce

Zbąszyń. XII Turniej Piłkarskich Trójek Rodzinnych

W sobotę, 18 marca, w hali sportowej „Zbąszynianka” zapanowała rodzinna atmosfera. Aż 21 zespołów postanowiło spędzić sobotnie przedpołudnie aktywnie, grając w piłkę nożną z najbliższymi.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiZarówno mali, jak i więksi piłkarze mieli z gry sporo radości - i o to właśnie nam chodziło. Aktywność fizyczna w czasie wolnym, integracja rodzin, wyłonienie najlepszych rodzinnych zespołów oraz popularyzacja piłki nożnej to główne cele turnieju, które w pełni, po raz kolejny, udało się zrealizować.

Drużyny, które zgłosiły się do turnieju rywalizowały w dwóch kategoriach: zaawansowanej oraz niezaawansowanej.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiDo grupy zaawansowanej zgłosiły się cztery rodziny. Po rozegraniu wszystkich pojedynków, systemem każdy z każdym, rodzina Borkowskich po raz piąty zwyciężyła w turnieju rodzinnych trójek piłkarskich. Chęć gry w kategorii niezaawansowanej wyraziło aż 17 zespołów. Drużyny zostały podzielone na cztery podgrupy, grając systemem każdy z każdym.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiPo rundzie zasadniczej dwie drużyny z każdej podgrupy przechodziły do rozgrywek finałowych. Tu gry toczyły się systemem brazylijskim, co oznacza, że druga porażka eliminowała z dalszej rywalizacji. W półfinałach zmierzyły się rodziny Maciejewscy - Siedlarz/Woźniak (3-1), Nowak – Stryczke (2-2), po rzutach karnych lepsza okazała się rodzina Nowaków. W meczu o miejsce trzecie spotkały się drużyny Siedlarz/Woźniak – Stryczke (1-6), natomiast wielki finał rozegrany został pomiędzy rodzinami Maciejewscy – Nowak. Zwycięzcami turnieju w kategorii niezaawansowanej została rodzina Maciejewskich pokonując Nowaków 5 do 3.

Przedstawiamy kolejność końcową w poszczególnych kategoriach:

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiGrupa zaawansowana:
1. Rodzina Borkowskich,
2. Rodzina Adamczaków,
3. Rodzina Halasz/Dura,
4. Rodzina Fabian.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiGrupa niezaawansowana:
1. Rodzina Maciejewskich,
2. Rodzina Nowków,
3. Rodzina Stryczke,
4. Rodzina Siedlarz/Woźniak.

W grupie niezaawansowanej zagrały również rodzinny: Buda, Brandebura, Gassem/Kleszka, Peda, Krzyżańscy, Ceglarek, Kromscy, Jankowiak, Staszyk/Bronka, Tomaszewscy, Rząd, Goździccy oraz Kwaśnik.

Zespoły, które zajęły pierwsze miejsca otrzymały puchar
 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiMiejsca I-III zostały nagrodzone medalami, drużyny zajmujące miejsca IV otrzymały pamiątkowe statuetki. Dodatkowo wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. W czasie pomiędzy meczami na zawodników czekał pyszny poczęstunek.

Organizatorami XII Turnieju Piłkarskich Trójek Rodzinnych byli: Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPUS”. / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.