Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbąszyń. XII Turniej Piłkarskich Trójek Rodzinnych

Redakcja
W sobotę, 18 marca, w hali sportowej „Zbąszynianka” zapanowała rodzinna atmosfera. Aż 21 zespołów postanowiło spędzić sobotnie przedpołudnie aktywnie, grając w piłkę nożną z najbliższymi.

Zarówno mali, jak i więksi piłkarze mieli z gry sporo radości - i o to właśnie nam chodziło. Aktywność fizyczna w czasie wolnym, integracja rodzin, wyłonienie najlepszych rodzinnych zespołów oraz popularyzacja piłki nożnej to główne cele turnieju, które w pełni, po raz kolejny, udało się zrealizować.

Drużyny, które zgłosiły się do turnieju rywalizowały w dwóch kategoriach: zaawansowanej oraz niezaawansowanej.
Do grupy zaawansowanej zgłosiły się cztery rodziny. Po rozegraniu wszystkich pojedynków, systemem każdy z każdym, rodzina Borkowskich po raz piąty zwyciężyła w turnieju rodzinnych trójek piłkarskich. Chęć gry w kategorii niezaawansowanej wyraziło aż 17 zespołów. Drużyny zostały podzielone na cztery podgrupy, grając systemem każdy z każdym.

Po rundzie zasadniczej dwie drużyny z każdej podgrupy przechodziły do rozgrywek finałowych. Tu gry toczyły się systemem brazylijskim, co oznacza, że druga porażka eliminowała z dalszej rywalizacji. W półfinałach zmierzyły się rodziny Maciejewscy - Siedlarz/Woźniak (3-1), Nowak – Stryczke (2-2), po rzutach karnych lepsza okazała się rodzina Nowaków. W meczu o miejsce trzecie spotkały się drużyny Siedlarz/Woźniak – Stryczke (1-6), natomiast wielki finał rozegrany został pomiędzy rodzinami Maciejewscy – Nowak. Zwycięzcami turnieju w kategorii niezaawansowanej została rodzina Maciejewskich pokonując Nowaków 5 do 3.