Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. XXIII Ogólnopolski Bieg Zbąskich

Bieg Zbąskich to jedna z największych imprez biegowych w Wielkopolsce. Trasa biegu głównego to półmaraton (21 km 97,5 m) dookoła jeziora Błędno. W zawodach, 25 września wzięło udział 233 zawodników, a sporą grupę stanowiły kobiety.

Najmłodsi uczestnicy biegu / Fot. Dorota MichalczakPrzed rozpoczęciem biegu głównego odbyły się biegi dzieci przedszkolnych, ze szkół podstawowych oraz gimnazjalistów, nie tylko z miasta i gminy Zbąszyń. Przyjechali młodzi biegacze m. innymi z Opalenicy, Nowego Tomyśla, Borui Kościelnej, Międzychodu, Sulechowa, Osowej Sieni.

Na start zgłosiło się 233 zawodników w wieku od osiemnastu do ponad siedemdziesięciu lat, z krajów europejskich oraz nasi rodacy z różnych stron Polski, rolkarze i zawodniczka, która trasę biegu przemierza na na wózku. Pani Ewa Kaczmarczyk z Wrocławia w zbąszyńskich biegach uczestniczy po raz kolejny. Rolkarze / Fot. Dorota Michalczak

Bieg główny rozpoczął się o godz. 12. Wszyscy zawodnicy wystartowali jednocześnie. Ich udział w zawodach został podzielony na poszczególne grupy wiekowe: do 29 lat, 39, 49, 59, 69 i ponad 70 lat.

Niezawodnym biegaczem okazał się Toth Laszko z Węgier, osiągając wynik biegu 1 godzina 6 minut i 7 sekund. Jest to czas o 8 sekund gorszy od ubiegłorocznego rekordu biegu. II miejsce zajął Igor Geletiv – Białorusin, zdobywca III miejsca nasz rodak Damian Kabat z Bydgoszczy.
Zwyciężczynią wśród kobiet została Ukrainka- Marija Rudakowa, przed Monika Drybulską, polską biegaczką – reprezentantką WKS Grunwald Poznań. Monika jest wielokrotną mistrzynią Polski na dystansie maratonu i półmaratonu.

Zawodnicy po starcie. / Fot. Dorota MichalczakKażdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz upominek, a dorośli uczestnicy biegu otrzymali za zajęcie poszczególnych miejsc nagrody pieniężne. Nagrody były rozdzielane w kategoriach: najlepszy zwycięzca biegu, wyłoniono zwycięzcę biegu kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych.

Imprezę w oczekiwaniu na zawodników umilali widzom i przybyłym gościom mali artyści ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu, z zespołu Rego i Tęcza oraz Szałamaje. Sponsorami XXIII Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich były firmy z terenu miasta i gminy Zbąszyń.

Zobacz fotogalerię

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Widzę Doroto impreza udana i uwieczniona przez Ciebie. Zwycięzcą gratuluję .Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa kaczmarczyk
  • ewa kaczmarczyk
  • 29.09.2010 12:59

hihi nie ma czego, ale pięknie dziękuję, powinnam mieć lepszy czas, ale z czasem obiecuję poprawę :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem pełna podziwu dla Ewy. Na mecie była pierwsza, 21km 97,5 m. pokonała w 01:01:40
www.ewanahandbikeu2.bloog.pl
Godzina to niezłe tępo. Na mecie była pierwsza, mogła obserwować jak inni biegacze kończą bieg.
Dodam że Ewa jest niepełnosprawna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Kaczmarczyk
  • Ewa Kaczmarczyk
  • 28.09.2010 10:51

bieg był fantastyczny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super to wygląda kiedy takie maluchy biorą udział w zawodach i konkurują ze sobą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biegają już maluchy z przedszkoli. Może w przyszłości już jako osoby pełnoletnie, start w Biegu Zbąskich będzie dla nich czymś normalnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.