24620 miejsce

Zbąszyń. Zawody pływackie "Puchar Błędna"

7 sierpnia 2011 na jeziorze Błędno w Zbąszyniu, odbyły się XXXVI zawody pływackie "Puchar Błędna". Zawody zaliczane są do Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. Zawodnicy pokonali trasę około 3-kilometrową, oznakowaną bojami, w trudnych warunkach atmosferycznych.

XXXVI zawody pływackie "Puchar Błędna" Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym

Zawodnicy / Fot. Dorota Michalczak7 sierpnia 2011 na jeziorze Błędno w Zbąszyniu odbyły się XXXVI zawody pływackie "Puchar Błędna". Zawody zaliczane są do Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. Zawodnicy pokonali trasę około 3-kilometrową, oznakowaną bojami w trudnych warunkach atmosferycznych - przy padającym deszczu. Czterech zawodników wycofało się z trasy.

Wystartowali przy pomoście kąpieliska, pokonując dwukrotnie trasę (1466 m.)Zawodnicy na linii startu / Fot. Dorota Michalczak oznaczoną bojami. W wyścigu głównym startowało 48 zawodników, w tym 11 kobiet. Przyjechali z Poznania, Nowego Tomyśla, Choszczna, Baranowa, Leszna, Zębowa, Inowrocławia, Legnicy, Swarzędza, Olsztyna, Bydgoszczy, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Kozichgłów, Rogozińca, Suchego Lasu,Jerzykowa, Kicina, Szczodraczkowa i Zbąszynia.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Sylwester Borowicz–Skoneczny z Olsztyna w czasie 39 minut i 25 sekund. Drugie miejsce zajął Jan Urbaniak z Poznania (43 minuty i 48 sekund, trzecie Damian Goździk ze Swarzędza (44 minuty i 54 sekundy).

Wystartowali / Fot. Dorota MichalczakWśród pań trasę wyścigu najszybciej pokonała Barbara Walczak z Poznania (52 minuty i 08 sekundy), przed Martyną Witkowską z Choszczna (52 minuty i 14 sekundy) i Małgorzatą Sikorską z Bydgoszczy (52, minuty i 34 sekundy. Natomiast najlepszym zbąszynianinem był burmistrz Tomasz Kurasiński, drugą w tej kategorii została Ewa Gról.

Dodatkowo rozegrane zostały jeszcze dwie kategorie wiekowe na krótszych dystansach. Trasę około 100 m pokonało 20 dzieci do 12. roku życia. Pierwsza wśród dziewcząt na metę przypłynęła Gabriela Laskowska z Poznania przed Anną Michalczak ze Zbąszynia i Alicją Końszczyńską z Jarocina. Wśród chłopców najszybszy był Dariusz Skowroński z Gorzowa Wlkp. przed Tomaszem i Michałem Krukiem z Leszna.