Facebook Google+ Twitter

Zbąszyń. Zostań honorowym dawcą krwi i potencjalnym dawcą szpiku

18 lutego 2011 w Zespole Szkół nr 2. w Zbąszyniu, odbędzie się akcja poboru krwi. Przyjdź, nie zwlekaj. Na twoją krew czeka co dziesiąta osoba przebywająca w szpitalu. Dzisiaj krwi potrzebuję ja, jutro może być potrzebna i tobie.

Wszystko z myślą o chorych i dla chorych, którzy potrzebują naszej pomocy. Na tę krew czeka co dziesiąta osoba przebywająca w szpitalu.

Plakat informacyjny / Fot. Dorota Michalczak18 lutego 2011 w Zespole Szkół nr 2. w Zbąszyniu przy ul. 17 Stycznia odbędzie się akcja poboru krwi. Na zdrowych dawców czekać będzie ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania, od godz. 9/oo do 14/oo.

Dawcą krwi może zostać zdrowa osoba w wieku od 18. do 65. roku życia, posiadająca dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach dwumiesięcznych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety.

Krwiodawcy, pamiętajcie, że przed zgłoszeniem się do punktu poboru krwi, należy zjeść lekkie śniadanie.

Przed pobraniem krwi, dawca wypełnia ankietę, rzetelnie odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ją po raz pierwszy, mają określaną grupę.

Osoby chcące zostać potencjalnymi dawcami szpiku, mogą zgłaszać się na akcje krwiodawstwa, obsługiwane przez RCKiK w Poznaniu. Zostanie pobrana od nich krew do badań, a o wyniku zostaną poinformowani listownie.

Każdy dawca otrzymuje 8 czekolad, sok i ciastka, na każdego dawcę będzie czekał upominek od Klubu SHDK RP. Zapraszam na stronę zbąszyńskiego klubu krwiodawców www.cennekrople.pl.tl Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zebrano 26,100 l tego cennego leku. Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Mliczek
  • Anna Mliczek
  • 18.02.2011 08:32

Dorotko moje gratulacje - trzymaj tak dalej, to wielka sprawa ,cieszymy się wszyscy z Twoich osiągnięć .
Ania z Turku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.