Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11372 miejsce

Zbąszynek. Ja i Ty jesteśmy z jednej krwi – kolejna akcja HDK

22 września 2010 w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku odbyła się siódma akcja poboru krwi. Na zdrowych dawców czekała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Góry. Zebrano 10 800 ml tego cennego leku.

Ja i Ty jesteśmy z jednej krwi . / Fot. Dorota MichalczakUczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku do grona Honorowych Dawców Krwi dołączyli trzy lata temu. Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły, pana Jana Greczycho i szkolnej pielęgniarki pani Alicji Olejniczak, pobór krwi od młodzieży szkolnej odbywa się dwa razy w roku.

W środę do punktu poboru krwi zlokalizowanego w internacie szkoły zgłosiło się 29 osób, dawcami zostało 24 młodych ludzi. Zdyskwalifikowani z różnych przyczyn zostali odpowiednio poinstruowani przez badającego lekarza Klaudiusza Gruszewskiego, jak mają zadbać o swoje zdrowie, by w przyszłości mogli zostać dawcami.

Pobrano 10 800 ml krwi. Jest to kropla w morzu potrzeb, ale niezwykle cenna, tym bardziej, że w zielonogórskim szpitalu brakuje często krwi "0", a wśród dawców aż 10 osób posiadało tę grupę.

12 uczniów szkoły, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o zostaniu dawcą, będzie miało wykonane badanie morfologiczne krwi. Tą drogą uzyskają informacje o swoim zdrowiu i może niebawem dołączą do grona dawców krwi, a w przyszłości może i szpiku kostnego.

Wszyscy dawcy otrzymali po 10 czekolad, sok, kubek i pamiątkowy dyplom od Klubu SHDK RP "Cenne Krople" w Zbąszyniu. Już dzisiaj umówiliśmy się na kolejną akcję HDK. Wraz z ekipą RCKiK z Zielonej Góry, będziemy oczekiwali na dawców 16 lutego 2011.

Zapraszamy!
Rozmowa z lekarzem,który ostatecznie decyduje czy można zostać dawcą. / Fot. Dorota MichalczakNie boimy się pomagać chorym. / Fot. Dorota MichalczakHonorowi Dawcy Krwi - to my / Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło,
które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać.
(Marek Aureliusz)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorotko, wielki szacunek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no brak mi słów to co robisz tyle dla społeczności naszej i nie tylko wielkopolskiej :)))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zielonogórskiego ambulansu do poboru krwi jeszcze nie widziałam, rozmawiałam z ekipą na ten temat. Podobny do krwiobusu poznańskiego. Jest to dobra sprawa, bo może praktycznie stanąć wszędzie. Musi jednak być w pobliżu dostępu do wody, toalet i w razie niepogody jakiś namiot, czy pomieszczenie gdzie krwiodawcy mogli by oczekiwać.
Tak było w krwiobusie u nas na akcji HDK. http://cennekrople.pl.tl/Akcja-32-_-25--.-11-.-2008.htm
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ja podziwiam i dziękuję. - link :)
Doroto, a widziałaś nowy krwiobus? - link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.09.2010 20:43

Dorotko, jesteś niezmordowana w czynieniu dobra, podziwiam i doceniam:)5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.