Facebook Google+ Twitter

Zbąszynek. Młodzież oddając krew, ratuje innych

16 lutego 2011 w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku odbyła się ósma akcja poboru krwi. Zdrowych dawców obsługiwała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Góry. Zebrano 22,25 litrów tego cennego leku.

Młodzież oddająca krew, w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku. / Fot. Dorota MichalczakUczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku do grona Honorowych Dawców Krwi dołączyli we wrześniu 2007 roku.
Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły, pana Jana Greczycho i szkolnej pielęgniarki pani Alicji Olejniczak, pobór krwi od młodzieży szkolnej odbywa się dwa razy w roku. Tak to też dzisiaj szkoła gościła ekipę pobierającą krew z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, po raz ósmy.

Do punktu poboru krwi zlokalizowanego w internacie szkoły zgłosiło się 55 osób, dawcami Przed pobraniem krwi, sprawdzany jest poziom hemoglobiny. / Fot. Dorota Michalczakzostało 50 młodych ludzi. Oprócz młodzieży można było dostrzec, również osoby pracujące i nauczycieli tejże szkoły. Zdyskwalifikowano 5 osób, z różnych przyczyn zdrowotnych. Zostały one odpowiednio poinstruowane przez badającego lekarza Klaudiusza Gruszewskiego, jak mają zadbać o swoje zdrowie, by w przyszłości mogli dołączyć do grona dawców.

Pobrano 22,25 l krwi. Jest to kropla w morzu potrzeb. Kropla niezwykle cenna, tym bardziej, że w szpitalach często brakuje krwi.

Każdy dawca otrzymał 10 czekolad, sok, kubek i pamiątkowy dyplom od Klubu SHDK RP "Cenne Krople" w Zbąszyniu. Już dzisiaj umówiliśmy się na kolejną akcję HDK. Wraz z ekipą RCKiK z Zielonej Góry, będziemy oczekiwali na dawców 5 października 2011.

Ponieważ termin następnej akcji jest dość odległy, młodzież postanowiła skorzystać z terminów poboru, tego niezastąpionego leku w pobliskim Zbąszyniu.

Jak zawsze... Do akcji dołączyły dziewczyny. / Fot. Dorota MichalczakNa tej akcji poznałam trzyletnią Młodzieńcy, oddają swoją żywą tkankę życia. / Fot. Dorota MichalczakUrszulkę, która do Zbąszynka przyjechała z mamą i babcią. Kobiety o akcji dowiedziały się z prasy, przybyły z miejscowości gdzie nie ma takich akcji. Bardzo chcą dzielić się tym jakże cennym darem z chorymi.
Mała Urszulka to osóbka wyjątkowa. Mając dziewięć miesięcy przeżyła operacje przeszczepu maleńkiego serduszka. Dlatego to jej rodzice i dziadkowie najbardziej rozumieją co to znaczy transplantacja.

W imieniu chorych nieustannie apeluję do ludzi dobrej woli, żeby nie bali się dzielić swoją żywą tkanką życia z chorymi. Dzisiaj oni potrzebują naszej pomocy, jutro my sami możemy być w takiej potrzebie.

Na rzecz klubu "Cenne Krople" można przekazać 1% podatku KRS 0000186577, z dopiskiem Dla Klubu Cenne Krople w Zbąszyniu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gość
  • Gość
  • 18.02.2011 00:27

Nie ma niż wspanialszego , niż koś z serca swoje serce ofiaruje w kropli krwi , by się mogły mogły spełnić marzenia zdrowym znów być. Niech akcje takie trwają do końca świata i dwa dni dłużej .:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojciech Zieliński
  • Wojciech Zieliński
  • 17.02.2011 20:44

Dorota, serdeczne gratulacje. Życzę Tobie, wielu sił do dalszej pracy. Okazuje się, że młodzież mamy nadal wspaniałą. Pozdrawiam. Wojtek Zieliński, Police

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaszczepmy w sobie wrażliwość na ból i cierpienie innych, okazujmy im pomoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.