Facebook Google+ Twitter

Zbąszynek. Przyłącz się do akcji HDK

8 lutego 2012 roku (środa), zapraszamy na pierwszą w tym roku akcję poboru krwi, do internatu Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku ul. Kolejowa 4. Rejestracja dawców od godz. 9 do 13.

Plakat informacyjny / Fot. Dorota Michalczak 8 lutego 2012 roku w Zbąszynku odbędzie się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub SHDK RP "Cenne Krople" w Zbąszyniu. Pobór krwi w internacie Zespołu Szkół Technicznych ul. Kolejowa 4, w godzinach 9-13. Dawców będzie obsługiwała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry.

Krwiodawcą może zostać zdrowa osoba od 18. do 65. roku życia, posiadająca dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i PESEL. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach ośmiotygodniowych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety.

Przed pobraniem krwi dawca wypełnia ankietę, odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ja po raz pierwszy mają określaną grupę krwi.Plakat konkursowy / Fot. Plakat ucznia szkoły podstawowej

Dla oddających krew, oprócz przydziałowych czekolad, przygotowano dodatkowe upominki.

Rada Klubu SHDK RP "Cenne Krople" zwraca się do wspierających ideę krwiodawstwa, aby wypełniając zeznanie podatkowe PIT, rozliczając się za rok poprzedni, byli uprzejmi odpisać 1 procent należnego podatku na rzecz Klubu Cenne Krople. W PIT należy wpisać nr KRS 0000186577 z zaznaczeniem na rzecz Klubu Cenne Krople. Rada Główna po otrzymaniu wpłaty od Urzędu Skarbowego przekaże je zbąszyńskiemu klubowi.

Zanim zgłosisz się do punktu poboru krwi, zapoznaj się z informacjami na stronach:
Jak zostać krwiodawcą
Zostań dawcą
Informacja o chorobach zakaźnych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oddawali krew - dzisiaj link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gość I
  • Gość I
  • 06.02.2012 21:14

Pani Aniu , faktycznie czepiasz się słowa ,chociaż prawdę mówiąc " zwraca się z prośbą " brzmiałoby by milej , no ale wiemy ,ze w natłoku obowiązków i przygotowań do akcji , Pani Prezes miała prawo nie zwracać uwagi na takie drobiazgi. Mam cichą nadzieję ,że zasili Pani konto "Cennych Kropli" 1% swojego podatku. Ja tak zrobię z sympatii dla działalności tego klubu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Aniu... gra słówkami.
Jak by pani zareagowała gdyby było napisane - proszę (błagam).
Pani Prezes zaprasza do współpracy, to praca społeczna i potrzebne są osoby, które pomogą w prowadzeniu działalności. Pracy jest sporo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania
  • Ania
  • 06.02.2012 13:43

Taki suchy ten apel Pani Prezes o 1%, ja zawsze odpisuję, parę groszy tego tylko jest , bo mało zarabiam , ale jak proszą jakieś organizacje to przekazuję , a u Pani nie ma prośby tylko zwracanie się, jakby nakaz,że wszyscy sympatycy muszą odpisać ten 1%

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.