Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20508 miejsce

Zbąszynianie mają okazję poznać swoją grupę krwi

"Mam świadomość swojej grupy krwi, posiadam krew kartę i zawsze noszę ją przy sobie", to akcja Klubu SHDK RP"Cenne Krople" skierowana do mieszkańców miasta i gminy Zbąszyń.

Klub Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP Cenne Krople w Zbąszyniu zaprasza mieszkańców miasta i gminy Zbąszyń do wzięcia udziału w akcji Karta identyfikacyjna grupy krwi / Fot. Dorota Michalczak"Mam świadomość swojej grupy krwi, posiadam krew kartę i zawsze noszę ją przy sobie"
Zapisy i wpłata kwoty od 2 do 20 zł (uzależniona od ilości badań lub oddań krwi), w każdy poniedziałek od godz. 15.00 do 18.00 w budynku Przychodni Rejonowej ul. 17 Stycznia 59a, pokój 202. Zapisywać się można do końca czerwca br.
Szczegółowe informacje na stronie klubu www.cennekrople.pl.tl i pod numerem telefonu 695 733 541

Jeżeli posiadasz już dokument potwierdzający Twoją grupę krwi np; stary dowód osobisty, legitymację HDK, bądź też badanie laboratoryjne, to zabierz ze sobą, obniży to koszy wykonania karty. Ilość kart identyfikacyjnych grupy krwi limitowana ze względu na kwotę dotacji.

Czytaj wiecej: Krewkarta - potwierdzenie posiadanej grupy krwi

Logo Klubu SHDK RP Cenne Krople / Fot. Dorota MichalczakO klubie SHDK RP Cenne Krople
Po raz pierwszy z promocją i ideą honorowego krwiodawstwa mieszkańcy miasta i gminy Zbąszyń, spotkali się we wrześniu 2004 roku, kiedy to pod wpływem zasłyszanej audycji w radiu postanowiłam zorganizować akcję poboru krwi.

Wówczas to po raz pierwszy do Zbąszynia, przyjechała ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Już na pierwszej akcji poboru krwi okazało się jak to jest naszemu społeczeństwu potrzebne i jak wielkie mają serca. Wśród przybyłych, oprócz dorosłych, sporą grupę stanowiła młodzież ze zbąszyńskich szkól srednich. Ponad 100 osób jak na pierwszy raz, to rewelacja... Wszystkich nie przyjęto, to spowodowało następny przyjazd ekipy RCKiK już po dwóch tygodniach.

Mieszkańcy miasta i okolicy zaakceptowali taki pomysł dzielenia się swoją krwią z chorymi, że zaczęli się domagać kolejnych akcji. O zbąszyńskich krwiodawcach zrobiło sie głośno. Rozpisała się prasa, i 3 razy odwiedził nas poznański Teleskop. 2 marca 2007 roku założyliśmy klub krwiodawców "Cenne Krople" wstępując w struktury Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP. Z czasem zaczęliśmy od darczyńców pozyskiwać dla krwiodawców drobne upominki i (kubki, koszulki, książki, odzież itp).

Czytaj więcej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@ Justyna-Maria Bartkowiak Dzisiaj 20:57

Organizatorzy akcji licza na to, że mieszkańcy będą zainteresowani wyrobieniem kart identyfikacyjnych grupy krwi. Ja już ją mam od kilku lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo dla "Cennych kropli" i Dorotki . To jedyna z cech, jakią dostajemy w spadku po przodkach. Warto ją znać .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoję gruopę krwi trzeba znać.
Za kilka miesięcy akcję podsumujemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra idea szkoda, ze moja krew jest taka stara i do niczego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.