Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

666 miejsce

Zbąszynianki zagrają w mistrzostwach świata kobiet w unihokeju

4 grudnia 2015 r. w Tempere (Finlandia), rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Kobiet w Unihokeju. Wśród finalistów MŚ znalazła się także Reprezentacja Polski, w której szeregach znalazły się trzy zawodniczki zbąszyńskiego klubu PKS MOS.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji4 grudnia w Tempere (Finlandia) rozpoczynają się Mistrzostwa Świata kobiet w unihokeju. Wśród finalistów MŚ znalazła się także, Reprezentacja Polski, w której szeregach znalazły się trzy zawodniczki zbąszyńskiego klubu PKS MOS:
Agnieszka Kozanecka, Marta Stachowiak i Klaudia Szelzchen.

Niestety z powodu kontuzji Marta Stachowiak nie wyjedzie na turniej. Wszystkich bardzo cieszy udział młodej Klaudii Szelzchen, rodowitej mieszkanki Zbąszynia, wychowanki miejscowego klubu.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiKlaudia Szelzchen (1996) na stałe mieszka w Zbąszyniu, tu uczyła się w Szkole Podstawowej im. Arkaedgo Fiedlera, następnie w Gimnazjum i Liceum Garczyńskiego. Aktualnie studentka pierwszego roku Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Swoją przygodę z unihokejem rozpoczęła w Powiatowym Klubie Sportowym MOS Zbąszyń. Bardzo ambitna, pracowita i skromna zawodniczka, na swój sukces bardzo ciężko pracowała przez ostatnie lata na treningach wspólnych ale przede wszystkim własnym zawzięciem i pracowitością, każda wolna chwila jest dla niej dobrą okazją do treningu.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiPracownicy ZCSTiR doskonale znają Klaudię, dla której obiekty sportowe Zbąszynia stały się drugim domem. Często można ją spotkać biegającą uliczkami Zbąszynia. To wszystko sprawiło, że trenerzy Reprezentacji Polski dostrzegli młodą zawodniczkę.


 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiAgnieszka Kozanecka (1993) na stałe mieszka w Niechanowie. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej. Swoją przygodę z unihokejem rozpoczęła w UKS Błyskawica Niechanowo, następnie grała w UKS Absolwent Siedlec, z którym zdobywała tytuły Mistrza Polski i od trzech sezonów reprezentuje PKS MOS Zbąszyń. W tym sezonie prezentuje bardzo solidną formę. Niezwykle zaangażowana w pracę, która przynosi bardzo dobre owoce. Występowała już w Reprezentacji Polski Juniorek i Seniorek ale będą to jej pierwsze seniorskie Mistrzostwa Świata.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiZawodniczkom Zbąszyńskiego klubu oraz całej Reprezentacji Polski życzymy powodzenia w Mistrzostwach Świata. Będziemy śledzić poczynania młodej Zbąszynianki Klaudii Szelzchen.

Harmonogram gier w pierwszej rundzie:
Piątek - 4.12.2015 - 12:30 Polska – Szwajcaria
Sobota - 5.12.2015 - 14:00 Polska – Norwegia
Poniedziałek - 7.12.2015 - 18:15 Polska - Finlandia


Tekst:
Marcin Hoffmann ZSP w Chrośnicy
Tomasz Szczechowicz - ZCSTiR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla Zbąszynianek !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.