Facebook Google+ Twitter

Zbąszyńscy licealiści odwiedzili niemieckich kolegów

24-26 października uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu, z opiekunkami Martą Misiewicz i Katarzyna Wajwod, odwiedzili partnerską szkołę w Michendor (Niemcy). Swoimi wrażeniami z pobytu u kolegów, dzieli się Aldona Nawotnik z II a.

Szalone Polki / Fot. Malwina Adamczak kl II cWczesnym rankiem 24 października kilkunastoosobowa grupa licealistów wraz z opiekunami wyruszyła busem do Michendorf w Niemczech. Pełni emocji i ciekawości, po kilku godzinach znaleźli się u niemieckich kolegów, których poznali we wrześniu, kiedy to młodzi z Niemiec przyjechali do Zbąszynia.

Czytaj ---> Goście z Niemiec w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu

"Nasze koleżanki i koledzy ze szkoły partnerskiej w Michendorf, powitali nas bardzo serdecznie. Towarzyszył im dyrektor szkoły. Po miłym przyjęciu wspólnie udaliśmy się do oddalonego o ok. 10 km Poczdamu" - wspomina Aldona

Opiekunowie pod Sanssouci. / Fot. Malwina Adamczak kl II cPodczas spaceru po Poczdamie, licealistów zachwycił park Sanssouci oraz dawna rezydencja Fryderyka II Wielkiego z wieloma fontannami oraz tamtejsza roślinność. Podczas zwiedzania kompleksu parkowo-pałacowego uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z parkiem oraz Poczdamem.

Kolejną atrakcją tego dnia było ujrzenie Bramy Brandenburskiej i spacer po pięknej starówce w centrum miasta.

Następny dzień był również pełen wrażeń - Góry Stołowe i Drezno. Byli pod wrażeniem jesiennych urokliwych krajobrazów górskich, a wspaniałe widoki zrekompensowały strach wywołany dużą wysokością gór.

Czytaj więcej ----->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Młodzież już marzy o następnym spotkaniu link :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program ciekawy. Wszyscy z pewnością zadowoleni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.