Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27644 miejsce

Zbąszyńska Noc Świętojańska

W sobotę, 22 czerwca 2013 roku, najkrótsza noc w roku, zwana popularnie „nocą kupały” lub „nocą świętojańską” po raz kolejny była hucznie obchodzona w Zbąszyniu.

Zbąszyńska Noc Świętojańska

 / Fot. Mateusz BasińskiNajkrótsza noc w roku, zwana popularnie „nocą kupały” lub „nocą świętojańską” po raz kolejny była hucznie obchodzona w Zbąszyniu. W sobotę, 22 czerwca 2013 roku, dla mieszkańców oraz gości wypoczywających w zbąszyńskich Łazienkach nie zabrakło atrakcji zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Widowiskową rywalizacją tętniły boiska plażowe, na których przez trzy dni rozgrywano turniej piłki nożnej w kategoriach młodzieżowej oraz open.

 / Fot. Mateusz BasińskiDla wielbicieli szant zaśpiewał zespół North Cape oraz bard Piotr Gadecki. Nie zabrakło także rockowych akcentów, na zbąszyńskiej scenie wystąpiły tego dnia zespoły Yellow Papers, Skaza po koszu a także Drunk&Rolled.

Oczywiście nie byłoby Nocy Świętojańskiej bez konkursu wianków, które zgodnie z tradycją wypuszczone zostały na wodę. W tym roku do konkursu zgłosiło się 17 uczestników. Jury w składzie Renata Kurasińska, Katarzyna Kutzmann-Solarek oraz Ireneusz Solarek pierwszą nagrodę przyznało rodzinie Państwa Klimków.

 / Fot. Mateusz BasińskiŚwiętojańska uroczystość swoje apogeum osiągnęła podczas spektaklu choreograficzno-muzycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Zbąszyniu. Widowisko dopełnił pokaz sztucznych ogni barwnie rozświetlający wypływające na jezioro łodzie.

Tekst i zdjęcia
Mateusz Basiński Referat Ogólnoadministracyjny i Promocji
Urząd Miejski w Zbąszyniu, ul. Por. Żwirki 1 64-360 Zbąszyń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.