Facebook Google+ Twitter

Zbąszyński Balagan

Zbąszyński Balagan, to grupa projektowa mająca na celu zapoznanie społeczeństwa z kulturą żydowską, oraz dziejami Żydów, którzy żyli w okolicach Zbąszynia.

Zbąszyński Balagan / Fot. ZCK ZbąszyńZa nami 76 rocznica przygarnięcia ludności żydowskiej przez Zbąszyniaków. W tym roku w piękny sposób pamięć o nich uczcili uczniowie z Liceum Garczyńskiego, a dokładniej grupa projektowa Zbąszyński Balagan. Wieczór zaczął się od zapalenia znicza i wspomnień na Kirkucie, następnie wędrówką śladami ludności żydowskiej mieszkającej w naszym mieście. Jednym z symboli jest Synagoga. Punktem kulminacyjnym był wieczór artystyczny wspólnie przygotowany przez Zbąszyńskie Centrum Kultury i wspomnianą grupę projektową.

Zbąszyński Balagan / Fot. ZCKZbąszyński Balagan, to grupa projektowa mająca na celu zapoznanie społeczeństwa z kulturą żydowską, oraz dziejami Żydów, którzy żyli w okolicach Zbąszynia. Działającą w ramach "Szkoły Dialogu", czyli programu edukacyjnego Fundacji Forum Dialogu, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Odkrywają historię przedwojennej ludności żydowskiej w naszej miejscowości i upamiętniają ją różnymi działaniami.

Żydzi w Zbąszyniu byli obecni od kilku wieków, wpisali się w historię i kulturę miasta.

Zbąszyńskie Centrum Kultury

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.