Facebook Google+ Twitter

Zbąszyńskie licealistki na III miejscu, w Konkursie Historycznym

W miniony piątek - 18 marca, odbył się w Poznaniu IV Wielkopolski Konkurs Historyczny „Marszałek Józef Piłsudski”. Drużyna Liceum Garczyńskiego w składzie: Natalia Marciniec i Izabela Gościniak zajęła III miejsce!

 / Fot. archiwum ZSz nr 1W zmaganiach konkursowych wzięło udział 14 szkół gimnazjalnych i 27 ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu rozwiązywali test na czas, składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Następnie trzy najlepsze drużyny odpowiadały pisemnie na pięć zadań.
Walka była zacięta i bardzo wyrównana. Dziewczyny udowodniły, że uczniowie Liceum Garczyńskiego potwierdzają wysoki poziom przygotowania i gotowość do rywalizacji z najlepszymi szkołami.

 / Fot. archiwum ZSz nr 1Opiekunką zbąszyńskich licealistek była nauczycielka historii Magdalena Cieślak. Organizatorem konkursu był Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Okręg Wielkopolski, z inicjatywy Koła Nr 1 im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Poznaniu, oraz ZSO im. W. Reymonta w Poznaniu.
 / Fot. archiwum ZSz nr 1 / Fot. archiwum ZSz nr 1 / Fot. archiwum ZSz nr 1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.