Facebook Google+ Twitter

Zbąszyńskie Tańce Łamańce – tradycja we współczesnym ujęciu

W sobotnie listopadowe popołudnie w ZCK, odbyły się warsztaty taneczne skierowane do dzieci w wieku 6 -12 lat, z terenu miasta i gminy Zbąszyń oraz Regionu Kozła - „Zbąszyńskie Tańce Łamańce” – tradycja we współczesnym ujęciu.

Zbąszyńskie Tańce Łamańce
 / Fot. Dorota MichalczakW sobotnie popołudnie - 16 listopada 2013 r. w Zbąszyńskim Centrum Kultury, odbyły się warsztaty taneczne skierowane do dzieci w wieku 6 -12 lat, z terenu miasta i gminy Zbąszyń oraz Regionu Kozła - „Zbąszyńskie Tańce Łamańce” – tradycja we współczesnym ujęciu.

W projekt zaangażowano dzieci z zespołu tanecznego REGO i Przyprostyńskie Koziołki. Regina Gołek – opiekunka zespołu tanecznego REGO, powitała uczestników warsztatów: przedstawicieli zespołu „Wesele Przyprostyńskie”, Burmistrza Zbąszynia -Tomasza Kurasińskiego, rodziców, dzieci oraz innych przybyłych gości, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.

Przyprostyńskie Koziołki / Fot. Dorota MichalczakPani Gabriela Kamińska zaprezentowała i opisała strój ludowy damski i męski zespołu Przyprostyńskie Koziołki. Natomiast dzieci z zespołu, wystąpiły w opisanych strojach, pokazały tańce ludowe. Przyprostyński zespół założony przez panią Kamińską, występuje na scenach nie tylko Zbąszynia od 1995 roku. Następnym punktem warsztatów była dość długa rozgrzewka do nauki tańców ludowych, marynarskich oraz szant, poprowadzona przez dziewczęta z zespołu REGO.

Zbąszyńskie Tańce Łamańce – tradycja we współczesnym ujęciu / Fot. Dorota MichalczakPo rozgrzewce i chwili odpoczynku, małe tancerki z wielkim wdziękiem wystąpiły na scenie w układach tanecznych wzorowanych na tańcach marynarskich z XVIII wieku, a następnie zaprezentowały pokaz mody w strojach marynarskich. Kreacje przygotowały same dzieci lub z pomocą rodziców. Modę komentował z właściwą sobie werwą i polotem tato Zuzi – członkini REGO – Waldemar Chwałkowski.

Dla rozbawionych uczestników „ zbąszyńskich tańców łamańców” przygotowano też kilka konkurencji konkursowych o tematyce ludowej i żeglarskiej. Po czym pani Monika Filipowcz – mama wieloletnich tancerek REGO, Michaliny i Julii - nauczyła młodych, podstawowych kroków tańca narodowego – poloneza. Nauka zakończyła się wspólnym odtańczeniem tego tańca.

Czytaj więcej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.